Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Aεροφωτογραφίες του ΟΚΧΕ (και) απο το ΤΕΕ


Kane

Recommended Posts

Κανένα νεό για την νέα υπηρεσία διάθεσης αεροφωτογραφιών Ε.Κ.Χ.Α. Α.Ε. δεν μπόρεσα να βρώ!

Ξέρει κανείς τίποτα?

 

Εχω περίπτωση που εξόφλησε πρόστιμο, είναι σε όλα εντάξει, δεν θέλει να μπεί στο νέο νόμο, και λείπει αεροφωτογραφία!

 

Στην ΓΥΣ δεν εβγαλα σοβαρή άκρη, και από αυτές που έχει είναι σε πολύ κακή ανάλυση.

 

Τι προτείνετε???

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να φαίνεται στην αεροφωτογραφία ? Ολόκληρο ακίνητο, όροφος, μία μικρή επέκταση εξώστη ? Εγώ είμαι ικανοποιημένος με την ΓΥΣ. Δηλαδή η μεγέθυνση που κάνουν δεν σε εξυπηρετεί ?

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε χρόνο έως τέλος Σεπτεμβρίου. Μέχρι τότε θεωρώ πως κάτι θα κάνουν....

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να φαίνεται στην αεροφωτογραφία ? Ολόκληρο ακίνητο, όροφος, μία μικρή επέκταση εξώστη ? Εγώ είμαι ικανοποιημένος με την ΓΥΣ. Δηλαδή η μεγέθυνση που κάνουν δεν σε εξυπηρετεί ?

nik έκανα σήμερα παραγγελία μιας Α/Φ από ΓΥΣ κλ. 1:42000 με μεγέθυνση. 34 ευρώ + 3 ευρώ για φωτ. χαρτί. Προσπαθώ να διαπιστώσω την ύπαρξη προ 55 κτίσματος. Δεν υπήρχε όμως η δυνατότητα προεπισκόπησης και στο γεω ευρετήριο όταν έβαλα τις συντεταγμένες σημείου του ακινήτου που με ενδιέφερε, το συγκεκριμένο κωδικό αριθμό της Α/Φ δεν τον είχαν αναγράψει πουθενά στη γύρω περιοχή του ακινήτου, σε αντίθεση με άλλες Α/Φ που εμφανίζονταν οι αριθμοί τους στο χάρτη. Μήπως υπάρχει κάποια διαβαθμισμένη πληροφορία και γι αυτό δεν το αναγράφουν;

Επίσης να σε ρωτήσω με το διαδικαστικό, αν μπορείς να με διαφωτίσεις.

Αύριο θα καταθέσω τα χρήματα στην τράπεζα την οποία δίνουν το ΙΒΑΝ. Στη συνέχεια θα με ειδοποιήσουν πότε θα την έχουν έτοιμη, ώστε να την παραλάβει μαζί με το τιμολόγιο αγοράς, κάποια εταιρία ταχυμεταφορών με δική μου εντολή και επιπλέον χρέωση; 

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή Παύλε διότι από λάθος της ΓΥΣ (μου έστειλαν άλλη α/φ) πλήρωσα 3 φορές courier. Δύο που μου το έστειλαν και μια την επιστροφή. Κι από καθυστέρηση άλλο τίποτε.

Μην περιμένεις να σε ειδοποιήσουν. Καλό είναι να επικοινωνείς εσύ μαζί τους.   

Link to comment
Share on other sites

Το ΤΕΕ 1/9/2013 θα εχει Α/Φ για ολη την Ελλαδα για τις 28/7/2011, σιγα μην κολλησει στα υπολοιπα.

Θα ζηταμε α/φ με μερα και ωρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ tetris θα τους τηλεφωνήσω μήπως η Α/Φ που βγαίνει στην αναζήτηση είναι κάποια άλλη από αυτή που χρειάζομαι.

 

terry:  διακρίνεις την εμπιστοσύνη που δείχνουμε προς το σύστημα αφού ήδη ψαχνόμαστε στη ΓΥΣ για Α/Φ :)

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Το ΤΕΕ 1/9/2013 θα εχει Α/Φ για ολη την Ελλαδα για τις 28/7/2011, σιγα μην κολλησει στα υπολοιπα.

Θα ζηταμε α/φ με μερα και ωρα!!!!

 

Οπωσδήποτε!!! Είναι το μόνο βέβαιο!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλα γελοιο το ολο θεμα με τις α/φ τις 28/7/11!!

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιος συλλογος, ΤΕΕ κτλ δεν εχει ξεσηκωθει.

 

Και αντε πες οτι ολα τα αεροπλανα φωτογραφιζαν την Ελλαδα στις 26/8/11 (αληθεια μεχρι τι ωρα καλυπτομαστε? Τι ωρα μπηκε στη Βουλη το νομοσχεδιο??), πως το δ@#$ιαλο δεν ειχε συννεφια σε μια περιοχη της Ελλαδας??

Και αντε και ηταν χαρα θεου, βγηκαν ολες οι φωτογραφιες σουπερ?

 

Απο εμπειριες με την κτηματογραφηση εχω ακουσει οτι για να βγει το αποτελεσμα που βλεπουμε πχ στον οκχε, εχουν πεταξει τα αεροπλανα καμια 50αρια φορες σε καθε περιοχη!!!

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Terry άλλο αεροπλάνα και άλλο δορυφόρος.

Έχει κυκλοφορήσει ας πούμε σαν ράδιο αρβύλα ότι το ΥΠΕΚΑ έχει αγοράσει χάρτες δορυφορικές… τώρα θα είναι νταν 12 μεσημέρι της 28/7 ή μερικές μέρες – βδομάδες πριν δεν λέει τίποτα το ράδιο αρβύλα…

 

Άλλο ένα ζήτημα που η λέξη κλειδί είναι ΥΠΟΜΟΝΗ …

Ότι και να κάνουν εμείς θα το σιάξουμε ακόμα κι αν γκρινιάξουμε …

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.