Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας στον ΝΟΚ


Recommended Posts

Συνάδελφε μάλλον σε μπέρδεψε ο τίτλος της 1 ης παραγράφου.

Αν το ξαναδείς στην παρ. 2 αναφέρει για έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συνάδελφοι,καλησπέρα.. την προηγούμενη εβδομάδα ρώτησα στην πολεοδομία Περιστερίου σχετικά με έγκριση εργασιών  μικρής κλίμακας όσον αφορά τοποθέτηση ικριωμάτων και μου απάντησαν κατηγορηματικά ότι ΔΕΝ δίνουν έγκριση. Μήπως γνωρίζει κάποιος νεότερα?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε μάλλον σε μπέρδεψε ο τίτλος της 1 ης παραγράφου.

Αν το ξαναδείς στην παρ. 2 αναφέρει για έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας. 

ναι έχεις δίκιο, λάθος μου...

Edited by memento
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουν την υπουργική απόφαση. Πάντως αρκετές πολεοδομίες δίνουν κανονικά άδεια μικρής κλίμακας για ικριώματα. Οπότε η νομοθεσία έχει να κάνει και με την πόλη που ζεις.................

Link to comment
Share on other sites

Στις 27/9, στην Υ. ΔΟΜ. Αγίας Παρασκευής μου είπαν ότι δεν χορηγούν ΕΕΜΚ για ανέγερση ικριωμάτων. Επιμένουν στην Άδεια Δόμησης για τη συγκεκριμένη εργασία λόγω μη έκδοσης της σχετικής υπουργικής απόφασης.

Edited by dief
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο θεμα με απασχολει και εμενα μερες τωρα.στο παρακατω link http://www.michanikos.gr/topic/21561-%CE%86%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CF%81%CE%AE%CF%82-%CE%BA%CE%BB%CE%AF%CE%BC%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CF%82-%CE%95%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%80%CF%84%CE%B5%CE%B9-%CE%B4/page-25

φαινεται η συζητηση που εχουμε κανει με τους συναδελφους εδω.προσωπικα πιστευω πρεπει να πιεσουμε τις πολεοδομιες να μας δινουν την εγκριση για τοποθετηση ικριωματων με μικρης κλιμακας.γιατι οπως εχω αναφερει μου εχουν πει απο πολεοδομιες οτι η ΚΥΑ που περιμενουμε το πιο πιθανο ειναι να μην βγει ποτε.οποτε οσο πιο πολυ τους πιεσουμε τοσο πιο γρηγορα θα βγει η αποφαση να το δεχτουν.εγω προσωπικα σε οποια ΥΔΟΜ πηγαινω το θετω ως θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω έγκυρες πληροφορίες ότι μέχρι τέλους της εβδομάδας θα αναρτηθεί η σχετική απόφαση από το Υπεκα. Παρακολουθήστε το.

 

http://ypeka.gr/Default.aspx?tabid=777

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.