Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α10] Ηλεκτρονική διαδικασία ένταξης στο Ν. 4178/13


Recommended Posts

Να τους κάνουμε την πρόταση και ταυτοχρόνως να πούμε ότι, θα καταθέτουμε και 0,30 ευρώ για κάθε δοκιμή και να είσαι βέβαιος ότι, αμέσως θα το κάνουν οι λιγούρηδες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα λάθος και έστειλα την αίτηση σε ολοκληρωτική υπαγωγή. Έστειλα μήνυμα να μου γυρίσουν την δήλωση σε προσωρινή. Μήπως ξέρει κανείς πόσο χρόνο θέλει γιατί βιάζομαι; Μήπως αντί για e-mail πρέπει να στείλω fax και αν ναι που;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαιδω 

στο σύστημα ΤΕΕ (ή πριν την είσοδο ή μετά στις οδηγίες) έχει τα τηλ και το FAX

Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη θα καταργηθουν ολα αυτα που συζηταμε και το προστιμο θα υπολογιζεται μονο βασει τετραγωνικων, ανεξαρτητως παλαιοτητας. εκει πρεπει να πιεσουμε οι μηχανικοι ολης της ελλαδας. το θεμα ειναι σοβαρο. δεν ειναι δυνατον ο μηχανικος να εχει τοσες πολλες ευθυνες και οι νομοθετουντες να υπογραφουν χωρις να γνωριζουμε την συντακτικη ομαδα, μεταθετοντας το εγκεφαλικο σε εμας.θελω αποψεις ολων των μελων του φορουμ μας. ευχαριστω εκ των προτερων. νομιζω οτι δεν ειμαι εκτος θεματος συναδερφοι

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάνει κάποιος συνάδελφος αποπεράτωση αυθαιρέτου που έχει υπαχθεί στον Ν4178 ή έχει μιλήσει με ΔΟΚΚ για αυτό το θέμα?

 

Στην περιοχή μου υπάρχει διχογνωμία, η μία πολεοδομία λέει ότι αυτές οι εγκρίσεις μποτούν να εκδοθούν όπως και για τις υπαγωγές του 4014 σύμφωνα με τα όσα προβλέπονται στο άρθρο 25 παρ 5 του 4178 αλλά και την παράγραφο Γ της εγκυκλίου 3.

 

Η άλλη πολεοδομία (αυτή που καίει, κλασσικά γκίνιας... :confused: ) λέει ότι για να εκδοθούν αυτές οι εγκρίσεις πρέπει να βγεί ΦΕΚ αντίστοιχο του 43Β...

 

 

ΥΓ: Συγγνώμη προκαταβολικά από τους διαχειριστές αν έβαλα το Post σε λάθος thread.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που να γραψω το ερωτημα μου οποτε το γραφω εδω

 

Πως μπορω να ανοιξω 2 δηλωσεις περαιωμενες να τροποποιησω λιγο την ΤΕ μου που δημιουργει προβλημα στο υποθηκοφυλακειο ρε παιδια?

 

Πριν τη διαδικασια των ηλεκτρονικων αιτησεων με το 4014 καπου στελναμε ενα fax και μας το ανοιγαν χειροκινητα υπαλληλοι

 

Εχει 3 ημερες που ψαχνω να βρω καποιον απο το ΤΕΕ να με βοηθησει, με εχουν κανει μπαλακι και τροπο δε βρηκα παλι...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.