Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Recommended Posts

Καλά είναι δυνατόν να μην ξέρουμε τι γίνεται...Εγώ θα στείλω τον πελάτη να πληρώσει το παράβολο. Δεν είναι δυνατόν να μου βγάλει εκπρόθεσμη την πληρωμή εφόσον πήρε παράταση ο νόμος...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 553
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαζι σου φιλε,απλως επεσες στο μεσοδιαστημα.ισως και να μην επιβληθουν ποτε προσαυξησεις

εγω παντως που εκανα αρχικη υποβολη σημερα βγαζει προθεσμια εξοφλησης παραβολου και εφαπαξ στις 23/9/2017

Edited by pantsel
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

μαζι σου φιλε,απλως επεσες στο μεσοδιαστημα.ισως και να μην επιβληθουν ποτε προσαυξησεις

εγω παντως που εκανα αρχικη υποβολη σημερα βγαζει προθεσμια εξοφλησης παραβολου και εφαπαξ στις 23/9/2017

Kαλησπέρα

Εκανα μια δήλωση με συνολικό πρόστιμο 1600 ευρώ και τροπο πλήρωμης εφάπαξ. Πληρωθηκε το παράβολο και το ποσοστό ανταπόδοσης χθές 31/08

για τα οποία η προθεσμία πληρωμής ηταν 23/09/2017. 

Έκανα υπαγωγή για να βγει το υπόλοιπο ποσό προς πληρωμή το οποίο βγήκε με προθεσμία λήξης πληρωμής 10/02/2018. Ισχύει αυτή η προθεσμία ή 

έχει φάει κάνα σκάλωμα ο αλγοριθμός του συστήματος που ήταν προγραμματισμένος για εξαμηνα και ισχύει το 23/09???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα έχω μια Κ/Ξ και πλήρωσα το παράβολο των 500 κάνοντας χρήση της κύριας και μοναδικής κατοικίας , προφανώς και είναι λάθος

Βάζω άλλη κατοικία το παράβολο πηγαίνει στα 1000 τι γίνεται όμως με τα 500 που έχω ήδη πληρώσει ? θα αφαιρεθούν απο το παράβολο?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σε σημερινή υποβολή ρύθμισης διαμερισμάτωσης, μου εμφανίζει προς πληρωμή μόνο τα 15 ευρώ του ανταποδοτικού και όχι το 500ρικο του παραβόλου.

Γνωρίζουμε γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινή υποβολή ρύθμισης διαμερισμάτωσης, μου εμφανίζει προς πληρωμή μόνο τα 15 ευρώ του ανταποδοτικού και όχι το 500ρικο του παραβόλου.

Γνωρίζουμε γιατί?

επειδη η διαμερισματωση ειναι προστιμο και οχι παραβολο,θα ξανακανεις υποβολη οταν πληρωθουν τα 15 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα!!

Αν το ήξερα θα έβαζα 1τμ παράβαση και μετά θα διόρθωνα τη δήλωση για να μην τρέχω δύο φορές στη τράπεζα.....

Σε ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία συνάδερφε!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.