Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προκλητικό πρόγραμμα της τράπεζας αττικής για τους μηχανικούς


Ioannis K. Geronikos

Recommended Posts

παιδια συμφέρει η technocard της attica?

αν πάω να βγάλω για να ρίξω το Α 2015 (τα προηγούμενα τα έχω σε ρύθμιση στίς 100 δόσεις), όταν βγεί το β 2015 τι γίνεταΙ? μπορεί να μπεί και εκείνο ή όχι αφού δεν θα έχουν τελειώσει οι δόσεις του α 2015.? δηλαδή τι πιστωτικό όριο έχει?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Το πιστωτικό όριο θα το καθορίσει η τράπεζα βάση του προφίλ σου (εκκαθαριστικό, κτλ.). Αν δεν έχεις ικανοποιητικό εισόδημα, μην περιμένεις μόνο με την ιδιότητα του μηχανικού να σου εκδώσουν πιστωτική κάρτα με ένα σοβαρό όριο (5-6.000) για να μπορείς να πληρώνεις το ΤΣΜΕΔΕ. Άσε που δεν ξέρω αν λόγω capital controls έχουν τη δυνατότητα να εκδώσουν νέες πιστωτικές.

Link to comment
Share on other sites

2.500€ πιστωτικο οριο εχω εγω.

Μου βγαλανε την παναγια για να μου τη δωσουν, με εγγυητη τον πατερα μου για μεγαλυτερα εισοδηματα και ρουσφετι να μεταφερω καταθεσεις εκει κανοντας μεγαλη προθεσμιακη καταθεση.

 

Παρολα ταυτα ειμαι ικανοποιημενος.

Εβαλα τα 1575€ του εξαμηνου σε 12 ατοκες και μου εμειναν αλλα 1000€ υπολοιπο για να βαλω το επομενο. Μεχρι να ερθει η προθεσμια του επομενου εξαμηνου ομως, θα εχω πληρωσει ηδη καποιες δοσεις απο τα τρεχοντα, οποτε θα εχω παλι υπολοιπο να τα βαλω ολα στην καρτα χωρις να χρειαστει να δωσω κατι σε μετρητο.

 

Συμφερει 1000%, μην το σκεφτεσαι. Αν μπορεις βγαλτην.

Εγω εβγαλα και αλλη μια σε αλλη τραπεζα για να βαζω τις δοσεις φορων, τελη κυκλοφοριας και λοιπες αγορες κλπ

 

Αρκει να κανεις σωστη χρηση και να εισαι εγκρατης

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου την έβγαλαν τελικα.. Λογικό χρησιμοποιώ την Τραπεζα τους μονο για να πληρώνω με πάγια εντολή τις δόσεις και καταθέτω ακριβώς το πόσο αυτο καθε μηνα :)

Αλλα και πάλι μου έλεγαν κατι τρέλα για καταθέσεις να εχω εγγυητή κτλ.. Άκυρο λοιπόν

Απο την αλλη εχω πιστωτική στην εθνικη και euro bank αλλα σκέφτομαι θα χάσω τον μπούσουλα με τις δόσεις εδω δόσεις εκει..

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Οποτε εσυ βαζεις καθε μηνα το ποσον αυτο στον τραπεζικο σου λογαριασμο ωστε να τα εχεις στο τελος του εξαμηνου διαθεσιμα για να τα δωσεις μονομιας...

Σωστη κινηση...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.