Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ποια θα είναι η κύρια πηγή θέρμανσής σας φέτος;


Engineer

Ποια θα είναι η κύρια πηγή θέρμανσής σας φέτος;  

805 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Ποια θα είναι η κύρια πηγή θέρμανσής σας φέτος;

    • Πετρέλαιο
      207
    • Φυσικό αέριο
      125
    • Ηλεκτρικό ρεύμα
      276
    • Καυσόξυλα
      163
    • Pellet-Μπρικέτες
      33


Recommended Posts

Κυριως a/c.

 

Πετρελαιο στα πολλα κρυα και για την υγρασια μια ωριτσα το απογευματοβραδο..

 

Στα σκαρια και ενα κελυφος πρωτα ο Θεος μεσα στο 14..

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν στο χέρι μου τσίπουρα και κουβέρτες ....έλα όμως που έχουμε και παιδάκι, είναι μικρό για τσίπουρα :mrgreen:  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

κουβερτοιλ προς το παρόν και μπετονάκι - μπετονάκι πετρέλαιο με τα μεγάλα κρύα όποτε έχω χρήματα Για τα παιδιά αφήνω ένα ηλεκτρικό σώμα , για μένα η γυναίκα μου είναι από μόνη της πηγή θερμότητας 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

ακομα ΤΙΠΟΤΑ......

ευτυχως στα νοτια κρατα ακομα η θερμοκρασια ανω των 20 οριακα....

 

αρχικα λιγο A/C  .....ΠΡΟς ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ   1 tn πετρελαιο για  ολη την πολυκατοικια και οπου φτασει....

 

ενδιαμεσα τζακι.....

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρικό ρεύμα. (Κλιματιστικό 13άρι για το σαλόνι που είναι ο υπολογιστής, καλοριφέρ λαδιού και αερόθερμο για την κουζίνα) άμα είμαι σε άλλα δωμάτια απλά κάθομαι και παγώνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καυσόξυλα ("βιομάζα" - sic).

Ταυτόχρονα προτείνω το καθιστικό το χειμώνα να μετατρέπεται σε υπνοδωμάτιο για όλη την οικογένεια (το "χειμωνιάτικο") και το καλοκαίρι να μεταφέρονται πάλι τα κρεβάτια στα υπνοδωμάτια. Γενικά καλό θα είναι να αναθεωρήσουμε τη σύγχρονη Ελληνική αρχιτεκτονική στα πρότυπα της προ 1950 εποχής...

Edited by Panos_
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε πολλά σπίτια που κατασκευάστηκαν την περίοδο 1995-2009 δεν είχε προβλεφθεί "εκ κατασκευής" η περίπτωση οικονομικής στενότητας.

Π.χ. έχουν έναν τεράστιο ανοικτό ισόγειο που ενώνεται με εσωτερική σκάλα με τον όροφο όπου βρίσκονται υπνοδωμάτια.

Δεν μπορείς εύκολα να απομονώσεις κάποιο δωμάτιο για θέρμανση μόνο αυτού το χειμώνα.

Επίσης είναι εκ κατασκευής τελείως ανοχύρωτες σε περιβάλλον αυξημένης εγκληματικότητας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.