Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Παράταση μέχρι 15.12.2013 από ΕΤΑΑ για εισφορές β΄ εξαμήνου 2013


ay8airetos

Recommended Posts

Σαφώς εκπρόθεσμη απόφαση, πλην όμως απόφαση...

 

Υπερψηφίστηκε η πρόταση για την παράταση της πληρωμής των εισφορών ΤΣΜΕΔΕ του 2ου εξαμήνου μέχρι και τις 15/12/2013, με την υποσημείωση ότι ως απόφαση δεν ήταν έγκαιρη, εφόσον ελήφθη κατά την καταληκτική ημερομηνία καταβολής των εισφορών (31/10), σύμφωνα με τα ειδοποιητήρια που είχαν σταλεί στους ασφαλισμένους Μηχανικούς.

Αναμένεται επίσημη ανακοίνωση.

 

Πηγή: http://www.buildnet....211&artid=10198

 

Click here to view the είδηση

Link to comment
Share on other sites

Στις επερχόμενες εκλογές πρέπει να έχουν και μία κάλπη για να ρίξουμε χαρτί με το ποιος έχει δουλειά και ποιος δεν έχει, ποιος έχει να πληρώσει εισφορές και ποιος όχι.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα το πληρώσουμε μέχρι Απρίλιο του 2014.

Το προηγούμενο πώς και το πληρώναμε μέχρι Σεπτ 2013 χωρίς προσαυξήσεις???

Θέλουν να μας πούνε ότι τώρα πάνε καλύτερα τα οικονομικά μας?!?!

 

Εν τω μεταξύ, εγώ που πλήρωσα στα κεντρικά το προηγούμενο, χωρίς προσαυξήσεις με βεβαιώσεις κτλ, ήρθε το Β' εξάμηνο κόκκινο και γράφει ότι υπάρχουν εκκρεμότητες. Ό,τι να'ναι!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε το γιατι και γω ετσι το πληρωσα και το τρεχον εξαμηνο δεν ηρθε κοκκινο.

Σε παλιοτερη περιπτωση ειχα το ιδιο προβλημα. Δεν εδωσα σημασια για τα 3-4 κοκκινα ειδοποιητηρια που ειχαν ερθει και οταν ρωτησα μου ειπαν οτι δεν εχω πληρωσει ενα εξαμηνο!!

Ηταν μια διαφορα απο τον Κλαδο Υγειας που ειχα πληρωσει μετα το φανταριλικι!! Καπου 300-400Ε.

Ευτυχως που ειχα το αποκομμα απο την ΕΤΕ, διοτι οπως μου ειχα τοτε πει "στον λογαριασμο του ΤΣΜΕΔΕ γινονται χιλιαδες καταθεσεις καθε μηνα, αν δεν ξερεις την ημερομηνια που το πληρωσες, δεν μπορει να βρεθει και απλα θα το ξαναπληρωσεις"

Edited by terry
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πλήρωσα στα κεντρικά, οπότε δεν "παίζει" τέτοιο ενδεχόμενο. Απλά στο πρώτο ειδοποιητήριο οι εισφορές ήταν κατά 25% περισσότερες, γι'αυτό πήγα στα κεντρικά. Προφανώς δεν υπάρχει κάποια οφειλή, καθώς το ποσό που μου ήρθε τώρα για το Β' εξάμηνο, είναι ακριβώς αυτό που πλήρωσα εγώ στο γκισέ (το μεωμένο).

Απλά, επειδή εγώ το πλήρωσα μέσα Σεπτεμβρίου, αυτοί το ταχυδρόμησαν αρχές Οκτωβρίου, οπότε δεν είχε ενημερωθεί το σύστημα. Αν ήταν διαφορετικό το ποσό θα αγχωνόμουν, τώρα όμως όχι. Μάλιστα θα περιμένω και τη νέα παράταση που θα δώσουν μέχρι Μάρτιο του 2014 τουλάχιστο...

 

 

Παράταση μέχρι να βρούμε δουλειά, παίζει?

Και να βρούμε δουλειά, τι να πρωτοπληρώσεις και με τι μισθό. Άντε να πιάσεις από 1/12, πρέπει να πληρώσεις από την τσέπη σου τα 5/6 του συγκεκριμένου ειδοποιητηρίου. Τι να λέμε τώρα... Και παροχές ΜΗΔΕΝ (από γιατρούς κτλ).

Edited by terry
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

όλοι πρέπει να συμμετέχουμε, μια μεγάλη προσφορά του ΤΣΜΕΔΕ προς τους συναδέλφους και την κοινωνία

Πανελλήνιος Αρχιτεκτονικός Διαγωνισμός "Η ανασυγκρότηση του τρόπου κατοίκησης των μηχανικών με βασικό εργαλείο το χαρτοκούτι"
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.