Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μητρώο Πιστοποιημένων Επιθεωρητών: Διαδικασία – Υποβολή απαιτούμενων δικαιολογητικών


Engineer

Recommended Posts

Το παράβολο δλδ το πληρώνεις πριν εξεταστεί η αίτηση;

 

Όχι ότι πρόκειται να το κάνω, έχω ήδη αρκετά στο κεφάλι μου να με αγχώνουν όταν πέφτω για ύπνο.

Αλλά μου έκανε εντύπωση.

Edited by tasxan206
Link to comment
Share on other sites

Eίναι τρελοί αυτοί οι Ρωμαίοι... (που έλεγε και ο Οβελίξ :smile: )

 

(πιό τρελοί και μεις που ασχολούμαστε....) :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

οι ελεγκτες δομησης εδωσαν εξετασεις στο ΤΕΕ, οι ενεργειακοι εκαναν σεμιναρια.Αυτοι θα τους παρουν ολους οσοι κανουν αιτηση.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό βρε φίλε......Ποιος τρελός θα πάει αλλιώς. Μη σου πω και τώρα, άγνωστο πόσοι θα είναι οι άτυχοι... Πιο μούφα επιθεωρητής πεθαίνεις... :mrgreen:  :mrgreen:

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Οι εκπτώσεις γενικά (σε όλα) γίνονται επί των ελαχίστων αμοιβών. Σιγά σιγά με το τέλος επιτηδεύματος, τα τεκμήρια κα την είσπραξη ως οφειλή στην εφορία του Τσμέδε να κλείνουν τα μαγαζάκια και ήρθε η ώρα να διεκδικήσουμε λογικές αμοιβές, 2 η 3 φορές επί των ελαχίστων. (ας διαβάσουμε κανένα λεξικό τι σημαίνει ελάχιστη σε κάνα λεξικό)
Αυτό που έχει μείνει ο κόσμος χωρίς λεφτά και θα το λουστούμε εμείς δεν το κατάλαβα ποτέ.

Η βενζίνη διπλασιάστηκε... Τα τέλη κυκλοφορίας διπλασιάστηκαν.... Η Εφορία αρπάζει απ όπου θέλει και μπορεί με χαράτσια και "τεκμήρια"
Θα μείνουμε 10 γραφεία με επαγγελματίες και θα δουλέψουμε σαν εξειδικευμένοι επαγγελματίες και θα πληρωθούμε σαν εξειδικευμένοι επαγγελματίες. Δεν μπορεί για κανένα λόγο ο δημόσιος υπάλληλος με το ωράριο του και την απουσία ευθυνών και ρίσκου να είναι σε καλύτερη οικονομική κατάσταση απ τον Ε.Ε.
 

Edited by skyliner34
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Πλέον όμως είναι ο κανόνας, όχι μόνο σε σχέση με τον ΕΕ αλλά τη μικρομεσαία επιχείρηση, τη μικοβιοτεχνία και  για αυτό και είναι πάτος η ανταγωνιστικότητα μας και δεν παίζει ποτέ να γίνει στοιχειωδός ανάπτυξη....

Link to comment
Share on other sites

ΦΕΚ 227Α/2012.

 

2. Ο υποψήφιος Επιθεωρητής πρέπει να διαθέτει τα παρακάτω προσόντα:
 
α) να είναι Διπλωματούχος Μηχανικός ή αντίστοιχης ειδικότητας Πτυχιούχος Μηχανικός
 
β) να διαθέτει αποδεδειγμένη επαγγελματική εμπειρία, σε ένα από τα ακόλουθα γνωστικά αντικείμενα, σχετικά με μεταποιητικές και συναφείς δραστηριότητες:
αα) σχεδιασμός
ββ) λειτουργία (παραγωγή−συντήρηση)
γγ) έκδοση άδειας εγκατάστασης και λειτουργίας (ενεργός συμμετοχή, διεξαγωγή αυτοψιών κ.λπ.).
 
Το έχετε δει αυτό όσοι θέλετε να γραφτείτε ?
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι έχει κολλήσει το μυαλό μου; Τι "επιθεωρητές" είναι αυτοί; Ας μου εξηγήσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Τα 80E για ένα απλό εργαστήριο (κοντά στο γραφείο σου) είναι σχετικά καλή αμοιβή, αλλά με τα ίδια λεφτά να κάνεις αυτοψία σε μεσαίο βιομηχανικό κτίριο. ειδικά αν βρίσκεται και μακριά είναι αμοιβή της πλάκας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.