Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επείγουσα ενημέρωση προς μηχανικούς ...


george68

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 106
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορειτε να μου εξηγησετε πως γινεται σε τετοια "επαναστατικα" τοπικ να συμμετεχουν συσσωμοι και σωρηδον συναδελφοι με ελαχιστες δημοσιευσεις ολα αυτα τα χρονια στο φορουμ και αμυδρη συμμετοχη σε ολα τα λοιπα topics?

 

Απορια το χω, ειλικρινα...

 

Και για να συνεχισω, οι εν λογω συναδελφοι εχουν συνεισφερει καθολου στην καταπολεμηση του φαινομενου της ηλεκτρονικης θεωρησης των μισθωτηριων συμβολαιων με προαιρετικη καταχωρηση ΠΕΑ η δεν ειναι αντικειμενο ενασχολησης, οποτε και δεν ασχολουνται? Γιατι δεν ειδα και πολλους να ασχολουνται και απο εκει με το θεμα...

 

Μας τσάκωσες...Όμως σοβαρά τώρα, να σου απαντήσω:

ο,τι μπορούμε κάνουμε...για όλα τα πράγματα όμως υπάρχει και η αρχή, το ίδιο και στις δημοσιεύσεις, δεν φαντάζομαι να πειράζει κανείς να είναι αρχάριος σε κάτι, ακόμα και σε φορουμ.  (;)

Να αναρωτιέσαι και για κάτι ακόμα, αν τώρα προλαβαίνουμε να κοιτάμε και τα λοιπά τόπικς που θα ήθελες (ο πληθυντικός δεν εννοεί ότι μιλάω για άλλους πέρα από τον εαυτό μου. Φαντάζομαι ότι συμπληρώνουν το κενό οι υπόλοιποι καλοί και πιο έμπειροι συνάδελφοι.. εγώ πάλι έχω απορία αν γράφοντας τόσο εκτονώνεις την όποια πιθανή σου δράση...μια σκέψη καταθέτω...

  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε λες να μην ξέρω πως λειτουργούν τα πράγματα στην Ελλάδα ??? 

Εγώ σου περιγράφω πως θα πρέπει να είναι τα πράγματα αν διαφωνείς με αυτά τότε είσαι και εσύ ένας από αυτούς που ευθύνονται για την κατάντια μας 

 

Αλλά ρε φίλε Οχι εγώ δεν το δέχομαι αυτό, ούτε θα πάω να φιλήσω κατουρημένες ποδιές, αυτήν την νοοτροπία την συχαίνομαι  

 

Αλλωστε θα είναι καλύτερα να γίνει η αύξηση τώρα, να μην μπορεί να πληρώσει κανένας για να δρομολογηθούν οι εξελίξεις μία ώρα νωρίτερα !!!

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...

εδώ έχουμε συναδέλφους ή τα παιδιά τους με σοβαρές ασθένειες, ή παιδιά συναδέλφων, που δε μπορούν να ακολουθήσουν σωστά το πρόγραμμα εμβολιασμών και ο μεγάλος μας καημός είναι το ηλεκτρονικό μισθωτήριο... Αυτό θα πει ιεράρχηση προτεραιοτήτων!!!

 

Επίσης, γιατί δεν πεθαίνετε ήσυχα στη γωνιά σας, μη σας πούνε και φασίστες!!! Εξάλλου αν ζείτε σε τέσσερα χρόνια θα μπορείτε και να ψηφίσετε!!!

 

Τεσπά, ο εχθρός είναι ο νόμος και πρέπει να αλλάξει τώρα. Η ιατροφαρμακευτική περίθαλψη θα πρέπει να παρέχεται χωρίς προϋποθέσεις σε όλους μας και πολύ περισσότερο σε αυτούς, που την έχουν ανάγκη. Δεν θα ευχόμουν σε κανέναν να βρεθεί στη θέση να έχει σοβαρό πρόβλημα υγείας και να είναι ανασφάλιστος, για να κατανοήσει το πρόβλημα.

 

Όσοι αντιτίθενται στις κινητοποιήσεις, ας μας εξηγήσουν έναν τρόπο, που θα μπορούσε να αλλάξει το σημερινό καθεστώς, χωρίς αυτές.

Ο στείρος αρνητισμός και η εύκολη κριτική του καναπέ δε δίνει λύσεις στα σοβαρά και άμεσα προβλήματα των συναδέλφων.

  • Upvote 9
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν πάμε στο γραφείο το Σελιανάκη και τα κάνουμε όλα ίσωμα θα είμαστε κακοί?

Και μην μου πείτε ότι δεν είναι θέμα προσωπικό γιατί για την κατάντια των ταμείων φταίει το κάθε κομματόσκυλο Σελιανάκης που υπηρετεί και υπηρέτησε ως διορισμένος του κομματικού του φορέα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

.........Αλλά ρε φίλε Οχι εγώ δεν το δέχομαι αυτό, ούτε θα πάω να φιλήσω κατουρημένες ποδιές, αυτήν την νοοτροπία την συχαίνομαι ..........

 

Σεβαστή άποψη και μπράβο σου...αλλά άλλοι τις κατουράνε. Εμείς έχουμε μία μόρφωση και το σνομπάρουμε αυτό. Και επειδή η πίτα είναι μία οι άλλοι τρώνε πιο πολύ. Δυστυχώς έτσι είναι η ζωή.

 

Υ.Γ. Απενεργοποιήστε επιτέλους την φήμη στις "Ειδήσεις". Ο ένας παίρνει +20 και ο άλλος -20 επειδή ανταλλάσσουμε απόψεις...Έλεος !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...

εδώ έχουμε συναδέλφους ή τα παιδιά τους με σοβαρές ασθένειες, ή παιδιά συναδέλφων, που δε μπορούν να ακολουθήσουν σωστά το πρόγραμμα εμβολιασμών και ο μεγάλος μας καημός είναι το ηλεκτρονικό μισθωτήριο... Αυτό θα πει ιεράρχηση προτεραιοτήτων!!!

 

 

Δεν ιεραρχησα καμια προτεραιοτητα συναδελφε

Απλως εθιξα ενα "φαινομενο" που παρατηρησα εντονα το τελευταιο διαστημα.

Αυτο της "επιλεκτικης" συμμετοχης σε προβληματισμους του κλαδου μας, μαζικα απο accounts με ελαχιστη συμμετοχη στα λοιπα...

 

Thats all

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ελληνες εχουμε την απιστευτη ικανοτητα να βρίσκουμε αυτά που μας  διαχωριζουν και ας είναι λιγα και να ξεχναμε   αυτά που μας ενωνουν και ας είναι πολλα .....οι μηχανικοι αυτό το καναμε επιστημη....

 

δεν ξερω ουτε έναν συναδελφο που να αντεχει αυξηση,...,οσοι πληρωνουν, το κανουν ηδη με το ζορι και με αυξηση εστω 1 ευρω απλως θα αποδεχθουν ότι δεν μπορουν και θα σταματησουν.....

επισης το γεγονος των προστιμων,απιθανων προσαυξήσεων , κτλπ δεν μπορει να συνεχιστεί.......

 

το ΤΕΕ σε περιπτωση που  συνεχιστεί η  απαραδεκτη πολιτικη να ζητησει από μηχανικους την επαναληψη της περσινης κινησης και είμαι σιγουρος ότι το 95 % των μηχανικων θα συμμετέχουμε.....

 

οι αγροτες με 2 μερες μικρες  κινητοποιήσεις πηραν ότι θελαν , οι άλλες ΄΄επιστημονικες΄΄ ειδικοτητες κανουν ότι θελουν.......οι ΔΥ το ιδιο......

 

ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ;;;;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο και πάω για ύπνο

 

Στις εκλογές του ΤΕΕ το πρώτο κόμμα νομίζω πήρε 8000 ψήφους !!!

 

Εδώ σε αυτό το Forum πόσοι είμαστε ενεργοί και έχουμε άποψη ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.