Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Μπορεί ο "Άγιος"  άνθρωπος να κάνει ωτοστόπ και να είναι φωτοσοπ η εικόνα

 

Νικοστρί έχει σημασία αν οι "άγιοι"  αυτοί άνθρωποι είναι στο δρόμο ή στο οίκο του θεού ή οπουδήποτε αλλού , σημασία έχει ότι υπάρχουν και βασιλεύουν και τον κόσμο κυριεύουν  ......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως δεν είναι phostoshop.

Τα ξέρω αυτά αφού οι γονείς μου θεοσεβούμενοι είχαν πάει το αυτοκίνητο για αγιασμό στα Σπάτα Ηταν ότι καλύτερο στο είδος της εκείνη την εποχή μια εκκλησία εκεί Τι κρίμα από όσα αυτοκίνητα είχαμε στην οικογένεια , αυτό το πρώτο μας , ήταν το μόνο που έπεσε σε γκρεμό στο χωριό , ευτυχώς χωρίς τον αδερφό μου που το οδηγούσε να πάθει τίποτα αφού πήδηξε νωρίς Να πάει να ζητήσει εγγύηση ? 

 

Αλλά τώρα μου ήρθε φοβερή ιδέα Τώρα που θα παράγουμε και πάλι αυτοκίνητα σε λίγο με τα Πόνυ , να τα πουλάμε με αγιασμό πρώτα και σχετική εγγύηση του "άγιου " που θα τελέσει το μυστήριο Θα χεστούμε στα τάληρα από ορθόδοξες χώρες και ίσως άλλες χριστιανικές χώρες  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

τι δείχνει ο Αβραμό?

το μέγεθος του προβλήματος? (μετά συγχωρήσεως)

όπερ μου θύμισε την ρήση του Μ.Αργυράκη κατά επίσκεψη στην Αίγυπτο

"το των αράβων, μύθος"

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.