Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΜΠ | Η σχολή Πολιτικών Μηχανικών στις καλύτερες 30 του κόσμου


Engineer

Recommended Posts

Εντάξει Al daperan όσον αφορά τα Ελληνικά είναι με την υψηλότερη βαθμολογία.

 

και..; 

Εγω αναφέρθηκα στη λογική του ΕΜΠ που επικρατεί του στυλ : Να παρουμε τους δικους μας αποφοίτους ..

Ειναι πασίγνωστο το πόσο τοπικιστες είναι στο ΕΜΠ.

 

Tα περισσοτερα  επαρχιακά πολυτεχνικά τμήματα είναι πολύ πιο hardcore απο το ΕΜΠ !!

Edited by ALdaperan
Link to comment
Share on other sites

.....επίσης πιο τυχεροί γιατί είχαμε νομική και φιλοσοφική στα 3 και 5 λεπτά αντίστοιχα....

 

 

Αυτό νομίζω ότι έγειρε όλη την πλάστιγγα υπέρ του Βορά !!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα με κάνεις...

Αλλά αυτά δεν αξιολογούνται...

Και για να την λήξουμε την κουβέντα:

2 λεπτά από το Ιβανώφειο, 3.5 από το Καυτανζόγλειο.

Link to comment
Share on other sites

ε .... τώρα νομίζω ότι μας ξενέρωσες εντελώς ....

 

πάνω που ονειρευόμουνα κοντές φούστες και ... κοτσίδες .....

(μερακλής !!!!)

Edited by ponireas
Link to comment
Share on other sites

ε ντάξει άλλο να είσαι στη καρδιά.

Στην Αρχιτεκτονική, μέσα ντε.

Και να έχεις το beer academy δίπλα και την θρυλική εξαρχείων που πάντα κάτι γινόταν ακόμα πιο δίπλα.

Αντε και καλημέρα, δύσκολη μέρα σήμερα με πολλά αααααααααα.

Δεν αρπαζόμαστε κουβέντα κάνουμε και περνά το ΣΚ.

Εξάλλου η έρευνα γίνεται το 2014 και θα πείξει ρόλο μόνο οταν αντίστοιχος του ΕΜΠ ζητήσει να κάνει μτπτυχικό σε σοβαρό πανεπιστήμιο, Αμερικάνικο ίσως, πάλι μετράνε άλλα πράγματα όπως συστάσεις.

Μη μασάτε, είστε οι καλύτεροι αλλά στη μπάλα σας ξσκζμε! :smile: :-) :smile: :-) :smile: :-) :smile: :-)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν έχει σπουδάσει στην επαρχία (Δηλαδή: μακριά από το σπίτι του και την Αθήνα) είναι μακράν νυχτωμένος .-

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι...

Εγώ δίπλωμα στο ΑΠΘ (σπίτι μου), μεταπτυχιακό στο ΕΜΠ (για να πάρω λίγο δόξα :smile: :-) )..

Πρέπει να το ζήσεις το μακριά από το σπίτι....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως μας αδικούν αυτές οι λίστες!!! Σίγουρα, ανήκουμε σε υψηλότερες θέσεις!

-Δεν είναι ευφυή και πρωτοπόρα τα συνθήματα και οι υπογραφές με σπρέυ σε κάθε τοίχο, δες urban architecture (!)

-Δεν είναι απαράμιλλης αισθητικής τα κακώς διατηρημένα κτήρια και εργαστήρια του '70, δες Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (!)

-Δεν είναι εργονομικά τα σπασμένα και σάπια ξύλινα θρανία των ασφυκτικά μικρών αιθουσών

-Δεν είναι χρήσιμη η ύπαρξη κομματικών (συγγνώμη φοιτητικών ήθελα να πω) παρατάξεων μεσα σε κάθε τμήμα που ενδιαφέρεται να ''λύσει'' τα προβλήματα κάθε φοιτητή (!)

Λοιπόν, ας σταματήσει αυτό το αστείο με την κατάταξη των ελληνικών πανεπιστημίων.....είμαστε από  τους τελευταίους γιατί αυτό μας αξίζει...αν είναι κάτι που αξίζει έπαινο είναι οι φιλότιμες προσπάθειες ορισμένων καθηγητών και φοιτητών...

Λυπάμαι για την εγκυρότητα της λίστας

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.