Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΤΕΕ: Κινητοποίηση για το ασφαλιστικό και το δημόσιο τομέα


Engineer

Recommended Posts

    πλακα κανετε;;;;;;;;;η εχετε μεγαλά προτζεκτ σαν ιδιωτες;;;;

ΠΡΑΓΜΑΤΙ πολλοι απασχολούνται με μπλοκακι, σε δημους,και ιδιωτικες εταιρειες............

.....εχεις ένα μίνιμουμ εισοδημα εγγυημενο  αποκτας πραγματικη εμπειρια και γνωρίζεις πιθανους νεους πελατες.....ενώ εχεις και τα τυχερα του εε....

αρα δεν νομιζω ότι εμεις οι μηχανικοι  που ξερουμε τουλάχιστον τι σημαινει να εισαι ε ε (μερικες φορες ανεργος με βιβλια) να  χαρακτηρίζουμε  ατυχους τους εργαζομενους με μπλοκακι και τυχερούς τους ελευθερους επαγγελματιες ημιανεργους......

 

 

 

τωρα για  τις κινητοποιήσεις , εγω παραδέχομαι τους φαρμακοποιούς.....πολύ λιγοτεροι από εμας και πετυχαν να μη πωλουνται ντεπον και ασπιρίνες σε σουπερ μαρκετ για να συνεχισουν να εχουν πολύ δουλεια....εμεις  ειμαστε ΄΄ανυπαρκτοι΄΄ ως κλαδος

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Όσοι παραπονιέστε για τη συμμετοχή στις πορείες, ας μη ξεχνάτε πως οι μισοί αν όχι και παραπάνω από τους εγγεγραμμένους στο ΤΕΕ δουλεύουν με "μπλοκάκι".

Πολλοί από εδώ μέσα είμαι σίγουρος ότι δουλεύουν με αυτό το επικίνδυνο καθεστώς και πολλοί απασχολούν συναδέλφους με αυτό το καθεστώς.

Οι τελευταίοι είστε και το μεγάλο πρόβλημα

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς μηχανικός τουλάχιστον της νέας γενιάς που να μην θέλει να απασχοληθεί σε κάποια εταιρεία ακόμη και με μπλοκάκι....Μην κοροιδευόμαστε μεταξύ μας τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.