Μετάβαση στο περιεχόμενο

Kοινωνικό μέρισμα για μηχανικούς που χρωστανε στο ΕΤΑΑ


tomkat

Recommended Posts

Κατά συνέπεια σύμφωνα με όσα ψηφίστηκαν πραξικοπηματικά χθες ισοπεδώνονται τα πτυχία των Πολυτεχνείων και εξισώνονται με αυτά των ΤΕΙ (μια και αφαιρέθηκαν οι φράσεις των Πολυτεχνείων και Πανεπιστημιακών Σχολών), των κολλεγίων (βλέπε ΠΔ 38/2010), διαφόρων 3ετών σχολών του εξωτερικού κοκ.

 
Επιπρόσθετα όπως έχουμε γράψει και αλλού, η εξέλιξη αυτή ανοίγει και το δρόμο για τον κατεκαρματισμό των επαγγελματικών δικαιωμάτων και την απόδοση τους κατόπιν πιστοποιήσεων σε "προσοντούχους". Δηλαδή μόνο μετά από επί πληρωμή σεμινάρια, εξεταστικούς φραγμούς, παράβολα και μητρώα, θα μπορεί κάποιος να ασκεί επάγγελμα ή "δραστηριότητες" όπως επιβάλλει η νέα γλώσσα του νεοφιλελευθερισμού, σε υποσύνολα μάλιστα του επαγγέλματος.
  • Upvote 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Κύριέ/α litledragon ως τι παίρνεται μέρος στο forum? Είστε μηχανικός ή ιδιώτης? Έχετε δουλέψει ποτέ στην ζωή σας?

Έχετε ποτέ συμμετάσχει στο forum ως επαγγελματίας χωρίς να κάνετε προπαγάνδα?

Αυτό το "ψήφισαν πραξικοπηματικά" έχεις το νιονιο να καταλαβεις ότι είναι αντιφατικό.

Μήπως είσαι και εσύ από τα κομματοσκυλα που κολλάνε ένσημά στους κομματικους μηχανισμούς με ανταλαγμα καρέκλα στο κόμμα ?

 

Αν είσαι τέτοιος να ξέρεις ότι οι μέρες σας τελειώνουν, και σύντομα θα αναγκαστεις να αντιμετωπίσεις την πραγματικότητα.

Αν δεν είσαι τότε εξηγησου και αγνόησε τα παραπάνω.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

καλά ρε μας trollαρετε τελείως;

 

υπάρχουν συνάδελφοι που βγήκαν στο επάγγελμα εδώ και λίγα χρόνια και παλεύουν με 2-3 αυθαίρετα και με 5-10 ΠΕΑ και περιμένετε 2000€/ χρόνο; λες και βγάζουν τις άδειες των 20.000€;

 

και θα μοιραστεί από ένα 500άρικο, το οποίο θα παρθεί σε 1 ώρα μέσα από τα ταμεία..; ταυτόχρονα η κυβέρνηση δίνει λεφτά σε αστυνομικούς ενώ υπάρχει κόσμος που πραγματικά πεινάει;

 

απ'όπου και να το πιάσεις ξεφτίλα..

Link to comment
Share on other sites

ζω από την εργασία μου (και όχι τη δουλειά άλλων)

δε διαθέτω προς ενοικίαση πανάκριβα rooms to let

 

και τις απειλές σας αλλού

 

εκτός αν σας έθιξα την πολυχρονεμένη μας κυβέρνηση, οπότε ζητώ ταπεινά συγγνώμη, δεν ήταν στις προθέσεις μου

  • Upvote 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

1. Καταρχήν συμπλήρωσε την ειδικότητα σου, είναι ανάγωγο να μην συστήνεσαι όταν μπαίνεις σε μία κουβέντα απρόσκλητος.

2. Αν νιώθεις ότι σε απειλώ τότε είναι σαν να δηλώνεις ότι ανήκεις στην πρώτη κατηγορία των κομματόσκυλων !!!

3. Αν έκανες τον κόπο να αφιερώσεις λίγο χρόνο να διαβάσεις το Forum και να μην είσαι αλεξιπτωτιστής σε αυτό, θα είχες καταλάβει τις απόψεις μου για το ενεργό πολιτικό προσωπικό

4. Πριν ανοίξεις το στόμα σου και ξεστομίσεις αρλούμπες, θα έπρεπε να ξέρεις, ιδίως αν ανήκεις στην οικογένεια των μηχανικών, ότι δεν υπάρχει ορολογία rooms to let αλλά τουριστικές επιπλωμένες κατοικίες.

 

Δεν έχω πρόβλημα με τις ιδέες σου, μου την δίνει ο μουλωχτός τρόπος που πας να πασάρεις τα αφεντικά σου, που πιθανότατα σε έχουν στρατολογήσει χωρίς καν να το έχεις καταλάβει.

Συγκεκριμένα μιλάω για αυτό: "  όπως έχουμε γράψει και αλλού, " και δεν παίζει ρόλο το αριστερό ή το δεξιό, αλλά ο τρόπος !!!

   

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.