Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσθήκη Πέργκολας με άδεια σε ισχύ


Recommended Posts

εξαρταται αν η κληματαρια εχει σταφυλια.Εχεις δει εσυ καλαμωτη και απο πανω να εχει κληματαρια?

Edited by dimitris11140
Link to comment
Share on other sites

Άρα συμφωνούμε ... δηλ. νομοθετούμε με ότι έχει ο καθένας στο κεφάλι του ...

 

(πάντως τέντα έχω σε απόσταση κάτω από κληματαριά - για τον ήλιο το χειμώνα, δε με νοιάζει αν δε μετρήσει το κλήμα στη φύτευση, στο χωριό είναι)

Link to comment
Share on other sites

Αν η περγκολα ειναι ασκεπης καθαριζεις με ενημερωση.Αν ομως δεν ειναι ασκεπης σου αλλαζει το διαγραμμα λογω φυτευσης και πας για αναθεωρηση.Φροντισε να μην ειναι στατικα εξαρτημενη απο το κτιριο γιατι και τοτε θα σε πανε για αναθεωρηση.

 Υπάρχει αυτή η διευκρίνηση πουθενά στην τρέχουσα περί πέργκολας, νομοθεσία ? Δεν νομίζω, εκτός κι αν κάτι μου διαφεύγει....., δεν είδα πουθενά αυτόν το περιορισμό της στατικής εξάρτησης...

Link to comment
Share on other sites

Η τροποποιηση των στατικων φορτιων προς το δυσμενεστερο εφοσον υπαρχει αδεια σε ισχυ αποτελει αιτια αναθεωρησης.Σχετικη και η 1ε του αρθρου 4 .

Οπως και η 2ιστ του ιδιου αρθρου στην περιπτωση που δεν υπηρχε αδεια σε ισχυ (και τα τμηματα της τεχνικης οδηγιας που αναφερονται σε αυτες τις παραγραφους). Πρεπει τα παραπανω μαζι με την τεχνικη οδηγια να τα διαβασεις συνδιαστικα.

Περα ομως απο την συγκεκριμενη περγκολα η αλλαγη στον φορεα παντα ηταν αιτια αναθεωρησης της αδειας

Edited by dimitris11140
Link to comment
Share on other sites

'Εχεις δίκιο για την αναθεώρηση όταν έχουμε αλλαγές στον φορέα. Εγώ κατάλαβα λάθος, δηλαδή ότι δεν μπορεί η πέργκολα να είναι εξαρτημένη από τον φορέα και το θεώρησα αυτό ως περιορισμό που όμως δεν αναφέρεται στην νομοθεσία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.