Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[A10] Διαδικασία ηλεκτρονικής υποβολής αρχείων του 4178


Recommended Posts

Μπορείς κανονικά.

Κάνεις τις αλλαγές που θέλεις, αποθήκευση, υπαγωγή και θα σου βγάλει μια επιπλέον εντολή για το πρόστιμου που προκύπτει.

Φυσικα και δε χανεται το παραβολο που πληρωσες

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κανονικά.

Κάνεις τις αλλαγές που θέλεις, αποθήκευση, υπαγωγή και θα σου βγάλει μια επιπλέον εντολή για το πρόστιμου που προκύπτει.

Φυσικα και δε χανεται το παραβολο που πληρωσες

 

Μια διευκρινιση, υποτιθεται οτι εχω ηδη πληρωσει το προστιμο και οχι μονο το παραβολο.

Απλως θελω να κανω αλλαγες στο προστιμο που εχω ηδη πληρωσει και να αυξηθει.

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία παράβολο είναι αυτό που έχεις πληρώσει. Απλά επειδή το πρόστιμο σου έβγαινε μικρότερο δεν έβγαλε επιπλέον εντολή για πρόστιμο.

Αλλα και να είχες πληρώσει και πρόστιμο πάλι αν αλλάξεις τα δεδομένα επανυπολογίζει και σου βγάζει εντολές για τα επιπλέον.

 

Μπορείς και να το ελεγξεις. Αν αλλάξεις τα δεδομένα και πατήσεις υπαγωγή σου βγάζει πρώτα ένα παραθυράκι που σου λέει τα πρόστιμα πριν και μετα

Edited by danaikaterina
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Στη λίστα με τα αρχεία στο πρόγραμμα του ΤΕΕ υπάρχει μία στήλη με Α/Α (με τίτλο: # Τύπου). Γνωρίζει κανείς γιατί δεν είναι συνεχής η αρίθμιση; (λείπουν τα 13, 21-24 και 27-30)

 

υγ.μη με βρίσετε, το ξέρω ότι είναι ασήμαντο θέμα αλλά μου κίνησε την περιέργεια.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συνάδελφοι μου βγάζει αυτό το μνμ οταν προσπαθω να αποθηκευσω αλλαγες στις αιτήσεις μου

Απέτυχε το κλείδωμα της εγγραφής, η εγγραφή έχει κλειδωθεί από άλλο χρήστη. -

Είναι κάποιο bug, γίνεται κάποια ανβάθμιση, σας το έχει κανει σημερα εσας αυτό?

Σημείωση το κάνει σε όλες μου τις αιτήσεις, νέες και παλιές!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να πατήσεις την ασπίδα (στο παράθυρο που σου βγάζει)

ή

να επιτρέψεις αναδυόμενα παράθυρα

Link to comment
Share on other sites

όχι, ανοίγει κανονικά το παράθυρο του εντοπισμού, μπορώ να επιλέξω περιφέρεια,ενότητα και δήμο, αλλά απο κάτω (στο μεγάλο παράθυρο που τραβάει δεδομένα από τους ορθοφωτοχάρτες), δεν εμφανίζει τίποτα. όλα αυτά με chrome.

 

με edge εμφανίζει το χαρτογραφικό υπόβαθρο, αλλά όταν κάνω pan και zoom εξαφανίζεται 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επειδή ξέχασα, για βεβαίωση μη αυθαιρεσίας σε αδόμητο αγροτεμάχιο πόσες "ημέρες εργασίας" βάζουμε για μηχανικό 20 ετών στο σύστημα υπολογισμού αμοιβών;

Βάζουμε "κτιριακά" ή "τοπογραφικά"; Έγινε ένα ψιλο-τοπογραφικό, αλλά ο κωδικός θα αφορά τη βεβαίωση μη αυθαιρεσίας.

Υποθέτω μία (1);

Edited by Julius Caesar
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.