Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[A10] Διαδικασία ηλεκτρονικής υποβολής αρχείων του 4178


Recommended Posts

μήπως

1. δήλωσες χωρίς Ο.Α και

2. μήπως επέλεξες "αντί ΔΕΔΟΤΑ" "στατική επάρκεια"

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω πως μετά από επικοινωνία με το ΤΕΕ έλαβα μέσω email την απάντηση και την αναφέρω κι εδώ για μελλοντική χρήση από συναδέλφους.

Το πρόβλημα μας ήταν λόγω του ότι είμαστε εταιρεία χρειάζεται να προσθέσουμε και συγκεκριμένο μέλος μας με την όποια ειδικότητα επιβάλλεται ώστε να ξεκλειδώσει η επιλογή - κάτι που δεν αντιμετωπίζαμε ως πρόβλημα παλαιότερα που έχουμε υποβάλλει τα ανάλογα αρχεία!

Link to comment
Share on other sites

.

αλλα για να έχεις τη δυνατότητα να τα ανεβάσεις πρέπει στην ομάδα έργου να υπάρχει μηχανικός (φυσικό πρόσωπο όχι εταιρία) της αντίστοιχης ειδικότητας που ορίζεται η οποία φαίνεται και στην καρτέλα υποβολής αρχειων και συγκεκριμένα:

 

 

Το υποψιάστηκα ότι κάτι τέτοιο παίζει γι αυτό και σου το τόνισα στην απαντησή μου

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο αλλά έβλεπα συνέχεια που γράφατε για τις ειδικότητες ανάλογα με το τι ζητείται και απλά έλεγα πως δεν είναι αυτό το πρόβλημα μου αλλά δεν παρατήρησα μέσα στο κείμενο σου για την αναφορά στο θέμα εταιρεία-φυσικού προσώπου.

Καλή εβδομάδα να έχουμε και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βρε παιδιά, κατά λάθος ανέβασα ένα λάθος αρχείο. Το επιλέγω από την καρτέλα "αρχεία" και πατάω το Χ αλλά δεν γίνεται τίποτα.

Το σπαστικό είναι ότι πήγα να ανεβάσω το μεθεπόμενο αρχείο και ενώ το επέλεξα, στο σύστημα ανέβηκε εκτός από το μεθεπόμενο και το προηγούμενό του με το ίδιο pdf...

 

Πώς διαγράφω ένα αρχείο? Παίζει ρόλο αν μπαίνω με chrome, explorer, mozilla?

 

Πρέπει τα αρχεία να ανεβαίνουν με τη σειρά? Αν θυμάμαι καλά παλαιότερα ανέβαζα όποια είχα έτοιμα, χωρίς να υπάρχει πρόβλημα.

Edited by Charlie
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη το επέλεξα με το "radio button" αλλά δεν.....

Ανέβηκε και το προηγούμενο...

Με ένα ανέβασμα ανέβηκαν 2 αρχεία... Και να ήθελα δεν θα μπορούσα να το κάνω.

 

Σχετικά με τη διαγραφή? Εκεί ομολογώ ότι δεν ξέρω τον τρόπο. Μήπως πρέπει να το ξαναανεβάσω το αρχείο και αυτόματα θα ακυρωθεί το λάθος?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στην καρτέλα "αρχεία", επιλέγεις το αρχείο που θέλεις και πατάς το κόκκινο Χ αριστερα.

Υπ'όψιν ότι το αρχείο δεν εξαφανίζεται, απλά δεξια του θα φαίνεται τικ στο κουτάκι που λέει άκυρο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

danaikaterina δεν ξέρω αν έχει φάει κάποιο κόλλημα σήμερα και χθες αλλά απλά ΔΕΝ το κάνει.

Το έχω δοκιμάσει σε chrome, mozilla και explorer και ΤΙΠΟΤΑ...

 

Γι' αυτό ρώτησα.. μήπως γίνεται αλλιώς...

 

Ευχαριστώ πάντως για την απάντησή σου.

 

 

edit: Το πρόβλημα λύθηκε με ερώτηση στο ΤΕΕ.

Είχα την υπαγωγή σε κατάσταση "Οριστική" και δεν επιτρέπει το σύστημα διαγραφή αρχείων από οριστική υπαγωγή.

...για να μαθαίνουν οι νέοι και να θυμούνται οι παλιοί...

Edited by Charlie
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι. Σε οριστική δεν μπορείς να διαγράψεις αρχεία. Κι εγώ αυτό ήμουν έτοιμη να σου απαντήσω αλλά με πρόλαβε το ΤΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.