Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δέκα χρόνια ζωής απομένουν στο ΤΣΜΕΔΕ


Engineer

Recommended Posts

συμφωνα με τον πινακα ειμαστε στους λοιπους φορεις,αρα ενα κομματι απο τα 270 εκατ. ευρω.Να τους τα δωσουμε πισω και να μας δωσουν τα 2 δις απο το psi.Mπορει να χαθηκαν 12 δις απο το psi  (17 δις ξερω εγω) αλλα ηταν απο λιγα ταμεια που ειχαν αποθεματικο. Αλλα ο πινακας ειναι προκληση!!!!!!!!!!!

 

οι αγροτες......αυτοι τα εφαγαν στα κωλομπαρα στα χωρια και στις αλλοδαπες πουτανες,απο τα 74 δις ποσα αραγε να πηγαν σε Αλβανια,Ρωσια,Ουκρανια κλπ σαν καταθεσεις ?

 

αυτοι φυσικα ακομα ειναι μια χαρα, με ειδικη μεταχειρηση,εχουν εκλογικη δυναμη βλεπετε και στηριζουν τους βουλευτες της περιφερειας.Τα ζωα ψηφιζουν τα ζωα!!!!!!

 

(μην με πειτε κοινωνικο ρατσιστη,πραγματιστης ειμαι απλα)

με ενοχλεί αφάνταστα όταν με ελαφριά την καρδιά μιλάμε γενικά για ένα κλάδο της οικονομίας μας γενικεύοντας Προφανώς έχεις στο μυαλό σου ένα πολύ μικρό μέρος των αγροτών , γιατί εγώ που βλέπω καθημερινά το πως ζούνε όχι τώρα αλλά τα τελευταία 20 χρόνια θεωρώ πολύ ατιμωτικό το σχόλιο σου που προσβάλει ανθρώπους   που ουσιαστικά για μένα είναι οι μόνοι που δουλεύουν σκληρά σε αυτήν την χώρα , ειδικά σε σχέση με αυτούς που είναι στην Αθήνα Επειδή τα πήρα στο κρανίο , από σήμερα κάθε φορά που θα πηγαίνω για μέτρηση θα έχω την ψηφιακή μου να αποτυπώνω το επίπεδο ζωής αυτών των ανθρώπων που προσβάλλεις Και θα το ανεβάσω και εδώ σε βίντεο

 

 Με την ίδια  λογική θα μπορούσε κάποιος να μιλήσει επίσης ατιμωτικά βλέποντας την εικόνα και την ζωή κάποιων μεγαλο εργολάβων - μηχανικών  και από τι δικό μας σινάφι χαρακτηρίζοντας το μεγάλο κομμάτι των συναδέλφων , που είναι σε πρόβλημα 

 

Αυτό θέλουν κάποιοι να βάζουν τους εργαζόμενους σε πόλεμο μεταξύ τους , για να πραγματοποιούν τους στόχους τους 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 32
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εσύ δεν γενικεύεις όταν λες ότι δεν δουλεύουν σκληρά 5εκ πολίτες? Από την αναφορά σου στην Αθήνα συχνά πυκνά...

Και στην τελική αγρότες δεν έφαγαν λεφτά για να μετατρέψουν τα χωράφια τους σε Φ/Β πάρκα? Αυτοί εργάστηκαν σκληρά? Τράβα μια φώτο και γι'αυτούς...Κράτησε μικρό καλάθι για τον πλέον ευνοούμενο κλάδο στην Ελλάδα... 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

παλαιά που υπήρχαν παραγωγικές δραστηριότητες στην Αθήνα , ναι δούλευαν σκληρά και εκεί τα τελευταία χρόνια όμως δεν υπάρχουν πια στο ίδιο ποσοστό πλέον παραγωγικές δραστηριότητες θυμάμαι ότι και ο πατέρας μου αλλά και όλοι σχεδόν οι θείοι μου αλλά και οι πατεράδες των συμμαθητών μου στην Αθήνα δούλευαν σε εργοστάσια Σήμερα από περιέργεια ρωτάω πολλούς πελάτες μου από Αθήνα να μου  πουν που δραστηριοποιούνται και δεν βρίσκω στα τελευταία χρόνια παρά λίγες μόνο περιπτώσεις να δουλεύουν σε παραγωγικούς τομείς 

 

Ας αφήσουμε τους αγρότες και άλλους εργαζόμενους στην μοίρα τους και ας επικεντρωθούμε στα δικά μας προβλήματα και πως θα ξεφύγουμε από αυτήν την δύσκολη κατάσταση που βιώνουμε όλοι οι μη προνομιούχοι  και όχι μόνο οι μηχανικοί Και η λύση είναι μια και έχει να κάνει με  πολιτική με αλλαγή πολιτικής σε όφελος των εργαζομένων είτε είναι αγρότες είτε μηχανικοί και όταν λέω πολιτική  δεν αναφέρομαι στενά μόνο σε κομματικές επιλογές αλλά και σε πολιτικές εποίκισης της περιφέρειας με πραγματική ανάπτυξη της , προς όφελος του λαού και όχι του κεφαλαίου και των προνομιούχων  μόνο 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.