Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Άδεια για σκεπή ταράτσας


Recommended Posts

Καλημερα σας, θα ηθελα να ρωτησω το εξης:

 Εχω μια ταρατσα σε κτισμα του '58 αποτελουμενο απο 2 οροφους και θελω να τοποθετησω σκεπη απο μεταλλικο πανελ, το οποιο θα καθεται πανω σε σιδηροκατασκευη. Το υψος της σκεπης δεν με απασχολει καθως θα την κανω μονο για προστασια του 2ου οροφου.

Εαν παω στην πολεοδομια θα μου πουν το ποσο της αδειας που απαιτειται;

Υποψιν ειμαι ιδιωτης

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

απλά για προστασία; ε κάνε μια θερμουγρομόνωση κατευθείαν... τι μπερδεύεσαι με σιδηροκατασκευές και πάνελ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πηραμε υποτιθεται τον καλυτερο δεν εδωσε σωστες κλισεις, με αποτελεσμα να λιμναζουν νερα και να περνουν προς τα κατω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Γιατι πηραμε υποτιθεται τον καλυτερο δεν εδωσε σωστες κλισεις, με αποτελεσμα να λιμναζουν νερα και να περνουν προς τα κατω.

@bell

τι κατάληξη είχες με τη σκεπή ;

 

σκέφτομαι για ταρατσα σε κτισμα του '74, δύο ορόφων και θέλω σκεπή από μεταλλικό πάνελ με μόνωση πολυουρεθάνης, το οποίο θα κάθεται πάνω σε σιδηροκατασκευή.

Το ύψος της σκεπής είναι θεμιτό να είναι προσβάσιμο όρθια και να χαμηλώνει όσο επιβάλετε στις άκρες.

Edited by arel
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να απαντησει...εχουν περασει 3 χρονια περιπου...και δεν εχει συμμετοχη συχνή.

Ποιο ειναι το θέμα σου.

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.