Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Οι 3.638 ενεργειακοί επιθεωρητές που ενισχύονται οικονομικά σε Αττική, Κεντρική & Δυτική Μακεδονία


Engineer

Recommended Posts

Για να μην έχουμε πολλά παράλληλα θέματα, θα πρότεινα την συζήτηση που αφορά γενικά το πρόγραμμα να την συνεχίσουμε σε αυτό το θέμα http://www.michanikos.gr/topic/36198-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CF%81%CE%AF%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CE%B5%CE%BD%CE%AF%CF%83%CF%87%CF%85%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CF%8D%CF%87%CF%89%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1/page-92 .

Εδώ μπορούμε να συνεχίσουμε την συζήτηση για τους δικαιούχους Αττικής, Κεντρικής και Δυτικής Μακεδονίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 αν παρουμε τα 400 ευρω , θα γινει σεισμος,καταποντισμος,  και  θα πεσει λιμος ......ενώ σιγουρα θα ανεβουν και τα σπρεντς γιατι θα φοβηθουν οι επενδυτες ότι με τα 8 εκ ευρω ευρωπαικων χρηματων , θα εχει πρόβλημα η οικονομια....

 

 

σας πληροφορω ότι για πλακα  γινονται επιδοτούμενα σεμινάρια για απιθανα πραγματα, χωρις προϋποθέσεις .....είναι λιγες φορες που επιδοτουν χρησιμη επαγγελματικα , επιμορφωση, όπως τωρα..

 

εγω δεν θα ηθελα να ημουν στην θεση των τηλεφωνητών γιατι ηδη θα εχουν 20000 τηλεφωνα , από μηχανικους που τους ρωτουν  επι μιση ωρα ,αν παρουν τα 400 ευρω τι θα γινει ......

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Θα τα πάρουμε άμεσα γιατι ειναι ρευστό και το πολιτικό σκηνικό σκεφτείτε το. Εδω σε κανά μήνα θα πάρω το επίδομα κατάρτισης voucher που μέχρι τωρα έκαναν 4-5 μήνες να το πάρουν..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Τι Voucher είναι αυτό?

Πες κανένα στοιχείο μπας και πάρουμε τίποτε παραπάνω.

Για διπλωματούχους είναι ή μόνο για ΤΕΙ?

 

ΥΓ: Εγώ που έχω παρακολουθήσει και τα τρία σεμινάρια, θα περιμένω να μου ζητήσουν τα 400Ε της επιδότησης, μετά όμως τις εξετάσεις για κλιματισμό και θέρμανση!!! Σωστός???

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσε φίλε ήταν στο παραγωγικό τομέα της οικονομίας σύνολο 400ωρων θεωρία και εργασία, επιδομα 2000€ καθόλου άσχημα. Ήταν του ΤΕΕ στο ΙΕΚΕΜ έκανα τη θεωρία ΔΕΔΔΗΕ πρακτική . Ξανά τρέχει πάλι δες στη σελίδα Ιεκεμ

Μόνο για διπλωματούχους

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 5Ε/h? Καθαρά ή θα φορολογηθούν μετά?

Αν είναι για 8ωρα αξίζει. Διαφώτισέ με. Αν είναι 2h τη μία μέρα, 3h την επόμενη κτλ είναι λίγο σπάσιμο...

 

Μόλις επικοινώνησα. Χάθηκαν οι ημερομηνίες.

Next time!!!

Ο ΔΕΔΔΗΕ είχε 110 θέσεις στην Αθήνα και θα κρατούσε μόνιμους τους 39.

Με τι κριτήρια? Σε ρωτάω γιατί είχες πάει εκεί για πρακτική. Δεν σε κράτησαν? Αυτός με το καλύτερο βύσμα μένει?

Και πώς πάνε μόνιμοι σε δημόσιο οργανισμό χωρίς προκήρυξη, εκτός ΑΣΕΠ???

Edited by vlasis13
Link to comment
Share on other sites

Αν και ξεφύγαμε ένα γενικό και όποιος θέλεις σε πμ περισσότερες λεπτομέρειες..

Είναι για διπλωματούχους μηχανικούς με κάποια κριτήρια..(πχ εισοδηματικά το κυριότερο, χρόνος κτήσης, και κάτι άλλο δεν θυμάμαι), άνεργος ή χαμηλά αμειβόμενος εε. Από την άλλη εγώ είμαι 38 και μία κοπέλα ήταν 43. Μ.Ο +30 στάνταρ ήμασταν..

Από τους 13 που κάναμε ΔΕΔΔΗΕ κράτησαν 6 για τουλάχιστον 4 μήνες με κανονική σύμβαση κάπου 980 μικτά. ΤΣΜΕΔΕ πληρωμένο. Είναι στις προυποθέσεις του προγράμματος δεν πάιζει ΑΣΕΠ. Το κριτήριο ειδικότητα από ότι είπαν ΗΜ, μετά ΜΜ, μετά ΧΜ...Πάντως πήραν αυτούς που έδειξαν μεγαλύτερο ενδιαφέρον...Αν είναι κάτι άλλο δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Από τηλεφωνική ενημέρωση που είχα από την ΕΥΣΕ∆, για τους συνάδελφους που δεν έχουν κρατήσει την βεβαίωση de minimis και την Υπεύθυνη Δήλωση, θα υπάρξει ειδική εγκύκλιος μέσα στην εβδομάδα που θα μας διευκρινίζει τι χαρτιά θα στείλουμε. Από την άλλη η ενίσχυση θα ισχύει εφόσον δεν χάσουμε την ιδιότητα του Εν.Επιθεωρητή, εφόσον δηλαδή δώσουμε και περάσουμε τις εξετάσεις, άλλως θα την επιστρέψουμε.

Edited by dzois1985
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.