Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μισθωτός και στελέχωση ΜΕΕΠ


george t

Recommended Posts

Καλησπέρα, συγνώμη καταρχήν αν έχει ξαναναφερθεί το συγκεκριμένο θέμα και το ξανανοίγω. Ήθελα να ρωτήσω εάν γίνεται να είμαι μισθωτός σε μία εταιρεία η οποία δεν είναι τεχνική και με το ΜΕΚ που ήδη έχω, να μπορώ να στελεχώσω μια άλλη εργοληπτική εταιρεία;

Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο; Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

οταν στελεχωνεις ΜΕΕΠ καταθετεις ΥΔ που λες

Δεν τελώ σε υπαλληλική σχέση οποιασδήποτε μορφής, ούτε  είμαι πρόσωπο αμειβόμενο με οποιοδήποτε τρόπο από το Δημόσιο, όπως αυτό προσδιορίζεται στην παρ. 1 του άρθρου 14 του ν.2190/1994 (ΦΕΚ 28 Α΄), ανεξαρτήτως αν οι φορείς αυτοί εξαιρέθηκαν του πεδίου εφαρμογής της διάταξης αυτής,  και στον οποίο περιλαμβάνονται και τα Ν.Π.Δ.Δ. και ο ευρύτερος Δημόσιος Τομέας όπως κοινωφελείς οργανισμοί, τράπεζες του Δημοσίου Τομέα και γενικά επιχειρήσεις, που ελέγχονται από το Δημόσιο

ελπιζω να σε καλυψα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο κολλητός μου στελεχώνει ΜΕΕΠ και παράλληλα δουλεύει με μπλοκάκι πολλά χρόνια σε μεγάλη κατασκευαστική......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.