Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ' οίκον: διενέργεια επιτόπιων δειγματοληπτικών ελέγχων


Engineer

Recommended Posts

Μπα θα γίνουν τηλεφωνικά όπως και τα αντίστοιχα ΠΕΑ

εδώ ο άλλος δεν πάει από τον πειραιά στο χαϊδάρι για 50 που χρεώνει το πεα θα παέι στην κρήτη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν υπαρχει σωτηρια.

Σημερα ειδα και τα εντυπο απο τη Διαυγεια, με τις αμοιβες 350Ε για 4 ΠΕΑ σε Δημοσια Κτηρια.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

εχετε δει ποσοι εχουν παρει απευθειας αναθεσεις;;;;;;;;ξερετε τι ειναι απευθειας αναθεση;;;;;;;;παιρνεις σε τεραστια τιμη 1 εργο και σφυριζεις αδιαφορα..........ενω οι αλλοι  παιρνουν ιδια εργα  αλλα αντιμετωπιζουν  κατασταση με 100 ελεγχους που ολα πρεπει να ειναι αψογα...............

 

οσοι παιρνουν μερος σε διαγωνισμους αδιαβλητους , κανονιζουν ποσο ειναι το ελαχιστο κερδος που τους συμφερει   και συμμετεχουν...........

 

εχω παρει και εγω μερος σε  διαγωνισμους με αντιμετωπους κυριως εταιρειες , , αλλα και ιδιωτες και τους κερδισα......θα εχουμε προσωπικες επιθεσεις , μαλλον ακρως δυσφημιστικες , γιατι πηρα φθηνοτερα μια δουλεια  από εταιρια  η απο αλλον ιδιωτη σε δημοσιο διαγωνισμο;;.....εχω χασει και πολλους ε και;;

 

μην φοβαστε, οταν βλεπετε διαγωνισμο να τον κερδιζει ιδιωτης , ελεγχετε η δουλεια 100 φορες αδιαβλητα, απλως δεν μπορει  να παρει μια απευθειας αναθεση.............

 αν επαιρνε μεγαλοεταιρεια πιστοποιητικα με 300 ευρω περισοτερα , θα ησασταν καλα;;;;

Edited by savas76
  • Upvote 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Σαββα, με 350Ε για 4 ΠΕΑ σε κτηρια μερικων χιλιαδων τμ, σωστη δουλεια δεν κανεις.

Αν κανεις σωστη δουλεια, πας κατευθειαν για αιτημα στο Πατριαρχειο, να σε ανακυρηξουν Αγιο.

Edited by terry
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

γενικως μην ανησυχητε οταν βλεπετε σε διαγωνισμους μελετων που ουσιαστικα ειναι μονο προσωπικη εργασια ,χαμηλες τιμες απο ιδιωτη. , οσο θελει κοστολογεί την δουλεια ........να ανησυχητε απο απειρες απευθειας αναθεσεις........15 και 20 χιλιαρικα για πλακα!!!!!!!

Edited by savas76
  • Upvote 1
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνουμε για τις απευθειας αναθεσεις.

 

τον ελεγχουν 100 φορες οι υπαλληλοι αλλα και αλλοι ενδιαφερομενοι

 

 

 

Αλλα επιτρεψε μου να διαφωνησε αυτο.

Πως μπορει ο καθε υπαλληλος της Δ.Υ. να ελεγξει ενα ΠΕΑ?

Στο λεω απο δικη μου πειρα.

Απλα δεν εχουν ιδεα.

Edited by terry
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Για να κανω το δικηγόρο του διαβολου. Αν το πρόβλημα ειναι η τιμή όλοι γνωρίζουμε οτι πλέον εχουν καταργηθεί οι έλαχιςτες οπότε τα παντα ειναι θεμα διαπραγμάτευσης. Τωρα το θεμα τιμής-ποιότητας ελέγχεται αλλα και πάλι σε θεωρητικό επίπεδο. Νομικά δεν μπορει να πει κανεις οτι στην αμοιβή υπαρχει κατι το παρανομο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.