Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Για παράταση οδεύει η νομιμοποίηση αυθαιρέτων


christoller

Recommended Posts

1ον Το ΤΣΜΕΔΕ του μηχανικου δεν προκειται να κκαταργηθει. Εχουν γραψει οι συναδελφοι αναλυτικο το λογο.

2ον Να αλλαξεις λογιστη διοτι παντα το 100% απο τις εισφορες υπερ ΤΣΜΕΔΕ (οχι του εξαμηνου) εμπαινε στις δαπανες.

Επισης, τωρα και οι εξαμηνιες εισφορες εκπιπτουν 100% στις δαπανες και οχι 10% απο το φορο.

 

1.  συνεχίζω να ελπίζω

 

2. επειδή τα άθροιζα μόνος και ταβάζα αθροιστικά σε ευχαριστώ   +1 απο εμένα.....

 

μπορεί να ξεκινήω να πληρώνω κανένα τσμεδε σιγά σιγά γιατι κοντά 5000 ολά μαζί δεν υπάρχει περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό έτσι όπως πάμε δεν θα υπάρχει ΤΣΜΕΔΕ οπότε μην τσακώνεστε άδικα.Όλοι στο ίδιο καζάνι(Ταμείο) θα βράζουμε

Link to comment
Share on other sites

κανένας τσακωμός.....

 

για μένα ΠΑΝΤΑ θα φταίνε αυτοί που έχουν το κλειδί , την υπογραφή και το δάχτυλο στο κουμπί

 

με συναδέλφους δεν έχω να χωρίσω τίποτα ούτε ανταγωνιστικά τους βλέπω κάνουμε μια συζήτηση και ο καθένας πέρνει τις αποφάσεις που που πέρνει με τις

όποιες επιπτώσεις θετικές η αρνητικές

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχθές κατατέθηκαν, μία τροπολογια που αφορά μόνο το λιμένα και ακόμα μία άλλη που αφορά ραδιοφωνικο σταθμό. Το νομοσχέδιο ψηφίζεται ώς κατέπειγον στο τελος της εβδομάδας. Τώρα αυτή κατατέθηκε πιό μετά , και έχει το εξής περιεχόμενο

<<Σύμφωνα με την τροπολογία, προβλέπεται «η αναστολή, μέχρι να ακυρωθούν οι δασικοί χάρτες εκτέλεσης και είσπραξης των πρωτοκόλλων κατεδάφισης, απομάκρυνσης και επιβολής αποζημίωσης, καθώς και της ισχύος τυχόν επιβληθέντων προστίμων και διοικητικών πράξεων που εκδόθηκαν επί εκτάσεων για τις οποίες δεν έχει περατωθεί η διαδικασία σύνταξης των δασικών χαρτών».

 

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

παράταση για 4178  αν δεν βγει ΠτΔ  δεν θα υπάρξει.....

 

 

είναι από τα λίγα που είμαι βέβαιος

 

και πιθανότατα μέχρι να μπουν στο κλίμα οι νέοι υπουργοί θα έχει περάσει κανα 3 μήνο ...επομένως το βλέπω όπως στο μεσοδιάστημα από 4014 σε 4178

που μείναμε χωρίς σύστημα....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την ξεσκόνισα και την γυάλισα για να είναι έτοιμη για αυτό το ενδεχόμενο... Αν και χειμώνας, κάτι μπορεί να βρεθεί...

post-87082-0-08477300-1418815591_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.