Μετάβαση στο περιεχόμενο

Για παράταση οδεύει η νομιμοποίηση αυθαιρέτων


christoller

Recommended Posts

Έστω λοιπόν ότι δεν προλαβαίνω να ανεβάσω σχέδια και κλειδώνει το σύστημα. Τι θα γίνει? Θα τρέχω σε δικαστήρια? Θα επικαλεστώ αδυναμία του συστήματος στην υποβολή αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Μύρισε παράταση…

Με βάση την παράγραφο 15 της τροπολογίας του παρακάτω link

 

http://www.hellenicparliament.gr/UserFiles/bbb19498-1ec8-431f-82e6-023bb91713a9/9118335.pdf

 

για το νόμο «Πράξεις εισφοράς σε γη και χρήμα – Ρυμοτομικές απαλλοτριώσεις και άλλες διατάξεις» που ψηφίζεται Σάββατο, νομίζω.

Συγκεκριμένα λέει ότι με υπουργική απόφαση «δύναται να παραταθεί η προθεσμία καταληκτικής ημερομηνίας του άρθρου 28 τουν.4178/2013».

 

Επίσης με την παράγραφο 21 της ίδιας τροπολογίας οι ενεργειακοί παίρνουν παράταση για τις εξετάσεις μέχρι 30-6-2015.

 

Αυτά!

Edited by kostasnas
  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι.....

Αναμένουμε λοιπόν μετά την ψήφιση της τροπολογίας αυτής την ΚΥΑ που θα προσδιορίζει το χρόνο της παράτασης ισχύος του Ν.4178/2013.....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

πάνω που αγχώθηκαν οι πελάτες και ήρθαν

ελπίζω να προλάβω να πληρωθώ πριν ανακοινωθεί :mrgreen:

Edited by akius
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σςςςςς!

 

 

η πλάκα θα είναι να τηλ οι πελάτες ότι κάτι διάβασαν στο michanikos  για παράταση  αυθαιρετων και εγώ να σφυριζω αδιάφορα 8-)

 

ποιος  , τι, εγώ δεν ξέρω τίποτα :mrgreen:

 

 

υγ προσωπικά από προκαταβολές  ξελάσπωνα 

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Άλλο πράγμα το ότι δεν έχουν λεφτά. Αλλά αν παρατείνεται κάτι συνεχώς κανείς δεν θα το κάνει γιατί θα περιμένει την παράταση. Και αν δοθεί μία παράταση γιατί να μην δοθεί και άλλη και άλλη...και πάει λέγοντας ? Και τέλος πάντων αν δοθεί παράταση αυτή έχει νόημα να δοθεί λίγο πριν λήξει ο νόμος. Αν δοθεί τώρα ουσιαστικά τον "παγώνει".

 

 

1) Ας αυξήσουν τις δόσεις και ας τις κάνουν 100 για όλους από την στιγμή που θα ενταχθεί ο άλλος. Αυτό με τα 6μηνα καλή σκέψη αλλά δεν έπιασε.

 

2) Ας μειώσου το παράβολο που πολύ εύκολα φτάνεις το 1000ρικο. 

 

3) Για μεγάλα πρόστιμα το πρόστιμο παίρνει περισσότερες δόσεις κατ' εμε. Να μπει μία ρύθμιση αν το πρόστιμο ξεπερνάει τα 10.000 ευρώ που για εμένα είναι ένα λογικό όριο, να μπαίνουν πρόσθετες δόσεις ακόμη και σε βάθος 15ετίας (180 δόσεις) ανάλογα με το ποσό του προστίμου. Υπάρχουν αυθαίρετα που έχουν πρόστιμο 40-50.000 ευρώ. Αυτά με 100 δόσεις...δεν πληρώνονται. 

 

Πρόστιμο: 156.813,42 €

Πρόστιμο KX: 149.911,67 €

Πρόστιμο μειωτ. συντ.: 5.401,75 €

Συνολικά τμ ΚΧ: 962,37

Συνολικά τμ χώρων μειωτ. συντ.: 80,24

 

 

Είπες κάτι? :mrgreen:

  • Upvote 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.