Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τροπολογία για παράταση προθεσμίας αυθαιρέτων, οριστικού μητρώου ενεργειακών επιθεωρητών κ.α.


Engineer

Recommended Posts

Συνάδελφοι, το ίδιο ακριβώς είχε γίνει και με τον 4014, ας μην παραξενευόμαστε. Είναι πολύ πιο εύκολη μία ΚΥΑ πριν από μία κρίσιμη ημερομηνία παρά να ψάχνουν ποιο νομοσχέδιο ψηφίζεται εκείνη τη στιγμή (και αν θα ψηφιστεί η τροπολογία...).

 

Τώρα, θα μπορεί να βγει και μια ΚΥΑ την Δευτέρα 29/12, μέχρι το μεσημεράκι...

(μήπως μαζέψει και κανά ευρώπουλο μέχρι εκείνη τη μέρα...)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

επίσης εγώ σκέφτομαι οτι η δυνατότητα της ενεργειακής αναβάθμισης δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα στο συστημα αυθαιρέτων του ΤΕΕ, παρότι έχει βγεί το σχετικό ΦΕΚ για ενεργειακή και στατική αναβάθμιση. Είναι δυνατόν να μην βγεί παράταση?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι, το έκαναν έτσι απλώς για να δοθεί η δυνατότητα να δοθούν πολλές μικρές παρατάσεις στην ισχύ του νόμου. Δηλαδή, λίγο - λίγο μέχρι να "συνειδητοποιήσουν" τις όποιες πολιτικές εξελίξεις και ταυτοχρόνως να ετοιμαστούν με την ηλεκτρονική ταυτότητα!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Οι ενεργειακοί επιθεωρητές έχουν άλλο ένα εξάμηνο για εξετάσεις?

Προλαβαίνουμε να διαβάσουμε λοιπόν μετά τα Χριστούγεννα. Να ξεκουραστούμε τώρα από τις πολλές δουλειές...

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι, το έκαναν έτσι απλώς για να δοθεί η δυνατότητα να δοθούν πολλές μικρές παρατάσεις στην ισχύ του νόμου.

Και κάθε μία μικρή παράταση θα συνοδεύεται και από μία επιπλέον παράταση κατάθεσης των αμοιβών μας από πελάτες που χρωστάνε αφού: "κύριε μηχανικέ, άκουσα στις ειδήσεις ότι για τα αυθαίρετα έχουμε ακόμα περιθώριο"...

Edited by pipakos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και κάθε μία μικρή παράταση θα συνοδεύεται και από μία επιπλέον παράταση κατάθεσης των αμοιβών μας από πελάτες που χρωστάνε αφού: "κύριε μηχανικέ, άκουσα στις ειδήσεις ότι για τα αυθαίρετα έχουμε ακόμα περιθώριο"...

 

Σωστός,αλλά δεν έχει! Προσωπικά θα κλείσω όλες τις υποθέσεις μέχρι 8/2 και θα απαιτήσω να πληρωθώ το όποιο υπόλοιπο.

 

Σε περίπτωση που δεν, εγω θα εχω ικανοποιήσει τη συμβατική μου υποχρέωση και το μπαλάκι το έχει ο πελάτης.

 

Μη δώσετε πάτημα σε κανέναν να αμφισβητήσει το συμφωνητικό.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αποπληρωμή του ποσού με την έκδοση παραβόλου ή εντολής πληρωμής δόσεων/εφ' άπαξ. Ειδάλλως δεν προχωράμε. Έτσι κάνω προσωπικά και δεν έχω κανένα θέμα, και ας πάρει όσες παρατάσεις θέλει..

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.