Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Νέο χαράτσι επέβαλε το ΤΕΕ στους μηχανικούς που διαθέτουν μελετητικό ή εργοληπτικό πτυχίο


Engineer

Recommended Posts

Είναι χαρακτηριστικό ότι χρεώνουν χωρίς ειδοποίηση/τεκμηρίωση... Νέα μόδα είναι αυτή ;

Edited by Παπα-Mike
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι νέοι εργολήπτες πλέον δεν το δηλώνουν στο ΤΕΕ, γιατί δεν προβλέπεται σε κανένα σημείο της όλης διαδικασίας.

Κατά συνέπεια, το ΤΕΕ δεν γνωρίζει αν είσαι εργολήπτης ή όχι, εκτός κι αν το δηλώσεις.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα πίασανε κότσο τους μελετητές γιατί ότι είπε ο dimitrispsi ισχύει 100%.

Κατά τα άλλα μάλλον θα πρέπει να αλλάξει ο τίτλος του θέματος γιατί παραπάνω χρέωση ισχύει εδώ και χρόνια για τους εργολήπτες.....που το δηλώνουν. οπότε δεν μας κάνει και πολύ εντύπωση..

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

Προσωπικά δεν ενημέρωσα ποτέ το ΤΕΕ ότι είχα εργοληπτικό πτυχίο, καθώς έκανα τη διαδικασία στο υπουργείο αρκετά μετά την εγγραφή μου στο ΤΕΕ. Συνεπώς κατά κάποιο τρόπο το ΤΕΕ έμαθε μόνο του ότι είχα μελετητικό πτυχίο. Επιπλέον το δικό μου έχει λήξει από το Μάρτιο του 2014 και (για ευνόητους λόγους) δεν το έχω ανανεώσει και ούτε πρόκειται να το ανανεώσω. Άρα το ΤΕΕ μου ζητά να πληρώσω μία συνδρομή για το 2015 για κάτι το οποίο δεν έχω. Τους πήρα τηλέφωνο, και φυσικά δεν απάντησε κανείς. Τους έστειλα email και τους ενημέρωσα σχετικώς. Αν δεν μου απαντήσουν, από εβδομάδα θα πάω εκεί. Δεν πρόκεται να αποδεχθώ να πληρώσω κάτι για το οποίο δεν ενημερώθηκα ποτέ, και ειδικά στην δική μου περίπτωση κάτι το οποίο έχει λήξει.

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Τα ορνεα του τεε μέσα στην πείνα τους για τις σάρκες μας, δεν σκέφτηκαν τη λεπτομέρεια των ληγμένων πτυχίων

 

πήραν τη λίστα των εγγεγραμμένων από τη γγδε και χρέωσαν τους πάντες

 

να κάνει κόμμα ο γιωργακης, να δω και το σπιρτζη μέσα να φασκελωνω

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

να κάνει κόμμα ο γιωργακης, να δω και το σπιρτζη μέσα να φασκελωνω

 

 

Κουτουλιες στους τοιχους πρεπει να ριχνουμε ή στους συναδελφους που πανε και ψηφιζουν.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.