Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σύστημα ΑΤΛΑΣ


voxson

Recommended Posts

Τελικά πήρα στο 11131 που είναι το αρμόδιο τηλέφωνο για το σύστημα ΑΤΛΑΣ και με πληροφόρησαν πως παρόλο που στο site λέει πως έχει ενσωματωθεί όλο το ΕΤΑΑ αυτό δεν ισχύει και πως ακόμα ενσωματώνουν στοιχεία και θα είναι ολοκληρωμένο σε 1-2 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έχει και ΙΚΑ και ΤΣΜΕΔΕ (από 94 και μετά)

 

Βέβαια υπαρχει τρελό αλαλούμ

 

Το πιο τρελό είναι ότι το 1999 έχω 4 χρόνια και 24 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ένα μήνα μετά, ακόμα τίποτα. Το ΤΣΜΕΔΕ μου δε φαίνεται πουθενά. Το έχει κάποιος άλλος αυτό το θέμα;

 

 

Τελικά πήρα στο 11131 που είναι το αρμόδιο τηλέφωνο για το σύστημα ΑΤΛΑΣ και με πληροφόρησαν πως παρόλο που στο site λέει πως έχει ενσωματωθεί όλο το ΕΤΑΑ αυτό δεν ισχύει και πως ακόμα ενσωματώνουν στοιχεία και θα είναι ολοκληρωμένο σε 1-2 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ανάλογο πρόβλημα έχω και εγώ. Σε ερώτηση  που έστειλα στο λινκ "επικοινωνία" έλαβα το παρακάτω...

 

"Σε απάντηση του ερωτήματος που υποβάλατε μέσω της ιστοσελίδας μας, σας ενημερώνουμε

ότι:
Εφόσον ο Φορέας έχει ενταχθεί στο σύστημα «ΑΤΛΑΣ» θα πρέπει να απευθυνθείτε στην
υπηρεσία Μητρώου του και να επιβεβαιώσετε ότι έχουν καταχωρηθεί ορθά ο ΑΜΚΑ και ο
ΑΦΜ σας. Τα στοιχεία που θα διορθωθούν ή συμπληρωθούν θα εμφανιστούν με την επόμενη
μηνιαία ροή ενημέρωσης από τον Ασφαλιστικό Φορέα σας.
Για την αποφυγή ταλαιπωρίας υπενθυμίζεται ότι στο σύστημα έχουν ενταχθεί οι Φορείς
Κοινωνικής Ασφάλισης ΙΚΑ-ΕΤΑΜ, ΟΓΑ, ΟΑΕΕ, ΕΤΑΑ, ΕΤΑΠ-ΜΜΕ (ΤΑΙΣΥΤ,ΤΣΠΕΑΘ) και πως στο
επόμενο διάστημα θα ενταχθούν το ΝΑΤ και το Δημόσιο. Προς το παρόν έχει ενσωματωθεί
χρόνος ασφάλισης από το 1994 και μετά, ενώ σε δεύτερο χρόνο θα προστεθούν στοιχεία
για παλαιότερα έτη, στο βαθμό πάντα που τα στοιχεία αυτά είναι διαθέσιμα.



Ευχαριστούμε,

Η.ΔΙ.Κ.Α. Α.Ε.
Ομάδα υποστήριξης συστήματος ΑΤΛΑΣ"

 

Ερμηνεύοντάς το... "Αν δεν έχουμε αποτυπώσει σωστά τα ένσημά σας... πρόβλημά σας!!!  Να πάτε στο ΤΣΜΕΔΕ να βρείτε το λάθος για να διορθωθούν και ...  αφού μας ενημερώσει... θα σας ενημερώσουμε!!! "

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ενημερώνω πως μετά από ένα χρόνο που κοίταγα μια στο τόσο, πλέον έχει περαστεί και το ΤΣΜΕΔΕ στο ασφαλιστικό μου βιογραφικό!

 

Ελέγξτε και εσείς!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

Μπήκα στο σύστημα ΑΤΛΑΣ και είδα ότι η τελευταία καταχώρηση είναι από το Β' εξάμηνο του 2015.

Έχω πληρώσει κανονικά τις εισφορές και ποτέ δεν έχω υπαχθεί σε διακανονισμο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.