Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εσωτερική κουπαστή για σκάλα με στροφή


rania17

Recommended Posts

Θέλω να φτιάξω μια κουπαστή για ενα 5οροφο κτίριο και προς το παρον εχω πάρει 4 προσφορές από σιδεράδες σε διαφορετικές τιμές. Εχουμε ξεκινήσει από τον πιο φτηνό στα 800 ευρώ μετά 900 και μετά 1500 και 2200.

Και διαφέρουν και στο τι θα φτιάξουν. 

Η σκάλα εχει στροφή και αυτό ανεβάζει το κόστος γιατί χρειάζεται να φτιαχτεί το σίδερο ώστε να κάνει στροφή και πρέπει να κλειστεί και το φανάρι με 3-4 κολωνάκια. 

Εχω μπερδευτεί με τις τιμές. Φοβάμαι επίσης μήν γίνει ζημια από οξυγονοκόλληση στα μάρμαρα κυρίως και στους τοίχους. Γενικά τα φοβάμαι τα μαστορια. Εννοείται ότι δεν θα πάω σε αυτόν με τα 2200 γιατί δεν έχω τόσα λεφτά. 

Αυτό που  με προβληματίζει ειναι αν το πιο ακριβό ειναι και το πιο καλό. 

 

Ολοι μου εχουν πει ότι θα βαφτεί με μινιο και οτι για κάποιο καιρό δεν θα χρειαστεί βάψιμο. Ενας μου ειπε οτι θα μπορούσα να περάσω ένα λούστρο από επάνω και να ησυχάσω. 

 

Σκέφτομαι και για inox αλλα απότι έχω καταλάβει είναι πολύ πιο ακριβό και δεν ξέρω καν αν έχει νόημα να το ψάξω.

 

Αν έχει κανείς καμιά ιδέα να βοηθήσει....Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.