Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Γυαλιά και ΤΣΜΕΔΕ


Julius Caesar

Recommended Posts

Το αναφέρει εδω:

  1. Η έγκριση του ελεγκτή πρέπει να γίνεται εντός δεκαπέντε (15) ημερών από την ημερομηνία χορήγησης της γνωμάτευσης.
  2. Αγορά εντός ενός μηνός (30 ημερών) από την ημερομηνία έγκρισης του ελεγκτή ιατρου

Εάν περάσει το διάστημα ξαναπληρώνεις το ιατρό που είναι συμβεβλημένος με το EΟΟΠΥ για την έκδοση της ηλεκτρονικής βεβαίωσης, συνταγής-γνωμάτευσης.

10 ευρώ πλήρωσα

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει την έγκριση και έχω κάνει την αγορά κανονικά μέσα στο μηνα. Απλά δεν έχω πάει να καταθέσω τα χαρτιά στον εοππυ. υπάρχει κάποιος χρονικός περιορισμός για να πάει καποιος για κατάθεση?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα σ όλους !

 

Έχω την υπογεγραμμένη εντολή απο τον ελεγκτή και την απόδειξη αγοράς.Η κατάθεση γίνεται μόνο στα κεντρικά στην Αθήνα ? Πριν απο 5 χρόνια τα είχα καταθέσει σε υποκατάστημα στο Περιστέρι.Ξέρουμε αν ακόμα λειτουργεί?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους !

 

Έχω την υπογεγραμμένη εντολή απο τον ελεγκτή και την απόδειξη αγοράς.Η κατάθεση γίνεται μόνο στα κεντρικά στην Αθήνα ? Πριν απο 5 χρόνια τα είχα καταθέσει σε υποκατάστημα στο Περιστέρι.Ξέρουμε αν ακόμα λειτουργεί?

 

"Οι ασφαλισμένοι των γραφείων ΕΤΑΑ/ΤΣΜΕΔΕ Αγίας Παρασκευής, Περιστερίου και Πειραιά θα εξυπηρετούνται για οποιαδήποτε εργασία από την Κεντρική Υπηρεσία (Π.Π.Γερμανού 3-5 (Πλατεία Κλαυθμώνος), Αθήνα – τηλ. 2103740000)"

Το αναφέρει στη δεξιά στήλη στη σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

"Οι ασφαλισμένοι των γραφείων ΕΤΑΑ/ΤΣΜΕΔΕ Αγίας Παρασκευής, Περιστερίου και Πειραιά θα εξυπηρετούνται για οποιαδήποτε εργασία από την Κεντρική Υπηρεσία (Π.Π.Γερμανού 3-5 (Πλατεία Κλαυθμώνος), Αθήνα – τηλ. 2103740000)"

Το αναφέρει στη δεξιά στήλη στη σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ.

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Ασφαλισμένοι γραφείων? Τι εννοεί? Περιστερι είχα πάει επειδή είναι πιο κοντά στο τόπο κατοικίας μου και οχι επειδή είμαι κάτοικος . Παίζει ρόλο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Ασφαλισμένοι γραφείων? Τι εννοεί? Περιστερι είχα πάει επειδή είναι πιο κοντά στο τόπο κατοικίας μου και οχι επειδή είμαι κάτοικος . Παίζει ρόλο?

"Των γραφείων" αποτελεί προσδιορισμό σε αυτό που ακολουθεί και όχι στους ασφαλισμένους.

Έκλεισαν και τα τρία γραφεία λόγω κρίσης και περικοπών.

Δεν παίζει ρόλο, προτείνω 7.30πμ ΤΣΜΕΔΕ για να τελειώσεις νωρίς νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !

 

Οπότε η κατάθεση των δικαιολογητικών σε ποια σημεία μπορεί να γίνει? Το ένα είναι Π.Π.Γερμανού 3-5 (Πλατεία Κλαυθμώνος), Αθήνα – τηλ. 2103740000) όπως έγραψε ο φίλος παραπάνω? Υπάρχει εναλλακτική?

 

Εν ολίγοις θα έχω μαζί μου τη συνταγή απο τον οφθαλμίατρο σφραγισμένη απο τον επόπτη , τα χαρτιά του οπτικού και αντίγραφο βιβλιαρίου με το ΙΒΑΝ . Είμαι οκ?

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ !

Edited by christopografow
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.