Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Περιγραφικά τιμολόγια ΑΤΗΕ


gs

Recommended Posts

Συνάδελφοι ΜΑΚΗΣ και jkalogiros,

 

Σας έστειλα pm. Αν κάποιος άλλος συνάδελφος ζητήσει το ΑΤΗΕ κάντε ένα κόπο και απαντήστε και εσείς με pm γιατί είμαι όλο και λιγότερο online αυτές τις μέρες...

 

Ρε παλικάρια ψάχνω το ΑΤΗΕ ΙΙΙ ως μπούσουλα για την προσφορά σε μια οικοδομή. Θέλω να δω πόσα μεροκάματα θα βγουν για σκαψίματα κυρίως, που ζητά ο κάθένας ό,τι θέλει.

Ιδιωτικό έργο είναι και θέλω να έχω μια εικόνα τι θα ζητήσει ο μάστορας που θα έχω από κοντά για σκαψίματα και στήριξη σωληνώσεων στα ηλεκτρολογικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Καλησπέρα συνάδελφοι έχω φάει και εγω τον κόσμο να βρω ΑΤΗΕ, ΗΛΜ και ΗΜΧ στις τελευταίες τους αναθεωρήσεις.

 

Οπου ψάξεις θα βρεις οικοδομικά και υδραυλικά αλλα οχι τα ηλεκτρολογικά. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

http://www.spedeth.gr/site/index.php?page=103

 

Στο παραπάνω λινκ έχει μονο νούμερα μέσα χωρίς περιγραφές. Πραγματικά έχω βαλτώσει.

 

Ψαχνω συγκεκριμένα ΗΜΧ για καλώδια ασφάλειες κτλ. Καθαρα ηλεκτρολογικά.

Edited by vagosman
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα συνάδελφοι

 

Μπορείτε να με δώσετε τα φώτα σας για άρθρα που δεν συμπεριλαμβάνονται μέσα στα περιγραφικά τιμολόγια του Σουφλιά του 2013

 

Εάν δεν υπάρχει στα συγκεκριμένα τιμολόγια (ή σε παλαιότερα) άρθρο που να περιγράφει ή να είναι παραπλήσιο με αυτό που θέλω (ηλεκτρονική γεφυροπλάστιγγα, κατασκευή από μαύρη λαμαρίνα)

ποιος είναι ο τρόπος δημιουργίας νέου άρθρου και νέας τιμής

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Ν.4412/2016, άρθρο 156, εδάφια 5 και 6.

Πιθανόν αν ισχύουν αυτά που θέτει μπορεί να σου φανεί χρήσιμο και το άρθρο 155.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Γεια σας συνάδελφοι,

 

Ψάχνοντας τα περιγραφικά ΑΤΗΕ βρήκα αυτά εδώ http://www.michanikos.gr/files/file/542-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%97%CE%BB-%CE%9C%CE%B7%CF%87-%CE%95%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%B9%CF%8E%CE%BD-%CE%91%CE%A4%CE%97%CE%95-%CE%BC%CE%AD%CF%81%CE%BF%CF%82-1/

 

Ήθελα να ρωτήσω, με τον νέο νόμο για δημόσιες συμβάσεις έχει αλλάξει τίποτα σε αυτό το κομμάτι;

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ και εδώ και θα πάρεις απάντηση στο ερώτημά σου.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ και εδώ και θα πάρεις απάντηση στο ερώτημά σου.

 

Ευχαριστώ!

 

Πάντως από αυτά που είδα στο http://www.michaniko...ν-ΑΤΗΕ-μέρος-1/ λείπει από 8898 μέχρι 8999 και αυτά τα συγκεκριμένα χρειάζομαι.

 

Τα έχει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα άρθρα που θες.

Τα rar αρχεία είναι συμπιεσμένο pdf, σκαναρισμένες οι σελίδες που σ' ενδιαφέρουν α από το επίσημο βιβλίο.

Το doc είναι από πρόγραμμα δημοσίων έργων και είναι σε επεξεργάσιμη μορφή για να μπορέσεις να πάρεις ότι θες.

ATHE_III-ΗΛΕΚΤΡΟΛ.part1.rar

ATHE_III-ΗΛΕΚΤΡΟΛ.part2.rar

ATHE_III-ΗΛΕΚΤΡΟΛ.part3.rar

ATHE_III-ΗΛΕΚΤΡΟΛ.part4.rar

Report1.docx

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.