Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξετάζεται τέλος 1 τοις χιλίοις στις αναλήψεις καταθέσεων


Engineer

Recommended Posts

Οταν διαβαζω τέτοια προτροπή από το μέλος Sotiris που με την στάση του τόσα χρόνια εδώ μέσα χαίρει εξαιρετικής εκτίμησης, αρχίζω και εγώ με την σειρά μου να ανησυχώ....

Link to comment
Share on other sites

Εχω προ πολλου σηκωσει οσες πενιχρες αποταμιευσεις ειχα στις ελληνικες τραπεζες.

Ουτε τον πυρετό μου δεν δίνω στο ελληνικο - και καλα- κράτος.......

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα άφησα 1.51 ΕΥΡΩ στην τράπεζα.

 

Γιατί καλή η επανάσταση από τους διευθυντάδες της αριστεράς στο δημόσιο και τις ΔΕΚΟ, με 2000 μέχρι 5000 χιλιάρικα το μήνα, αλλά μάλλον πρέπει να απολυθούν όλοι και να στηθεί το μαγαζάκι από την αρχή. Και να δω ο Διαμαντόπουλος σε ποια εταιρεία θα βρει δωρεάν μεταφορικά τώρα που ο Πετσάλνικος δεν δικαιούται σωφεράτζα. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ ξέρω πως μπορεί αυτά τα έσοδα να τα διπλασιάσει!!! Να το κάνει 2 /1000. Απλά και γρήγορα. Και γιατί να μην το αυξήσουμε κι άλλο δεν κατάλαβα. Άκου εκεί να βγάλουν λεφτά από την τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να δω ποτε θα φάει τις φαπες του αυτο το τσίρκο που μας κυβερνάει... Τις εγχώριες γιατι απο τους ευρωπαίους εχει κοκκινησει ο σβέρκος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Εχω την εντύπωση ότι τέτοιο μέτρο δεν θα εφαρμοστεί διότι αντιβαίνει στις αρχές λειτουργίας της ΕΚΤ.  Οι δημοσιογράφοι πληρώνονται για να γράφουν γενικά και αόριστα. Αν δεν γράψουν δεν πληρώνονται.  

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω που ειναι το προβλημα ... μεγαλυτερο προβλημα για μενα ειναι οι ουρες στα ταμεια ... για χιλια ευρω 1 ευρω δεν ειναι τιποτα .. αν σκεφτεις οτι αυτο το ευρω θα παει στα ταμεια του κρατους δεν θα αισθανθεις καλυτερα ;;; δεν θα θες να δωσεις αλλο ενα απο μονος σου ;;; τοσα κανει το κρατος για σενα αυτο σε πειραξε.;;; αχάριστε ελληνα ... εχεις να παρεις 1000 ευρω ενω ο αλλος δεν εχει μια και παραπονιέσαι για το 1 ευρω ;;; ντροπη και τιποτα αλλο ... και το φορο 26% απο το πρωτο ευρω προτεινω να το κανει 46% ... γιατι να ειμαστε πλεονεκτες...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.