Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Σε μετωπική σύγκρουση με τους Μηχανικούς οδηγείται η Κυβέρνηση


Engineer

Recommended Posts

Ιούλιε έχεις έρθει και έχει συμβεί αυτό ? γιατί αν έχει γίνει εγώ θα δηλώσω ότι είμαι ξεφτίλας και γράφω ηλιθιότητες Δεν ισχύει αυτό τουλάχιστον στην περιοχή μου σε τέτοιο βαθμό που στο παρελθόν όχι μόνο εξυπηρετούσε η πολεοδομία με τον ίδιο τρόπο τους εκτός Καρύστου μηχανικούς αλλά θυμάμαι ότι κάποιοι ντόπιοι  συνάδελφοι είχαν εκδηλώσει την διαμαρτυρία τους ότι συζητούσε με εκπροσώπους από τα γραφεία και όχι με τους ίδιους τους μελετητές , δίνοντας πολλές φορές προτεραιότητα σε  αυτούς. Αν υπάρχει συνάδελφος να με διαψεύσει με εμπειρία από την περιοχή μου θα δηλώσω ξεφτίλας ..... 

 

Επίσης εγώ όπου πήγα σε περιφέρεια εξυπηρετήθηκα άμεσα χωρίς πρόβλημα Παλαιά στην Αθήνα είχα πρόβλημα όταν έμενα τότε μόνιμα αλλά η αλήθεια είναι ότι  είδα βελτίωση τον τελευταίο καιρό από μια δουλίτσα που έκανα πριν λίγους μήνες , αλλά σαν την επαρχία δεν είναι Η μόνη περίπτωση που μπορεί να αποτελέσει εξαίρεση εδώ , είναι να έρχεται κάποιος με ύφος χιλίων Καρδηναλίων , να εφαρμόσει μεθόδους και πρακτικές που κάνουν αλλού με κάτω από το τραπέζι μεθόδους 

Κάρυστο σαν μηχανικός δεν έχω έρθει ποτέ, αν και θα ήθελα πολύ να έρθω σαν τουρίστας.

Γιατί να πηγαίνουμε στις Μαλδίβες και στον Μαυρίκιο όταν έχουμε τόσο ωραία μέρη;

Στην πολεοδομία Κατερίνης πάντως, μπήκα μέσα, αδιαφορία από όλους, μέχρι που από τύχη βρήκα σύζυγο φίλου ΔΥ εκεί και έγινε η δουλειά μου...

Τέλος πάντων μου αρέσει λίγο το απρόσωπο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

και τώρα που η κινδυνολογική προφητεία εκπληρώνεται,

χωρίς καν ακόμα να έχουμε φτάσει στη δραχμή ή σε οποιαδήποτε πραγματική ρήξη,

η απάντηση είναι έτοιμη από καιρό: "προβοκάτσια"

Τα ξένα κέντρα και οι εγχώριοι εντολοδόχοι έστειλαν τον κόσμο στα ΑΤΜ και στα βενζινάδικα και στα σούπερ μάρκετ

μόνο και μόνο για να εκβιάσουν την αγνή κυβέρνηση και τον λαό που τη στηρίζει 100%.

(εκτός από τους λίγους γερμανοτσολιάδες που πληρώνονται από τα ξένα κέντρα και κάνουν τις προβοκάτσιες)

Δηλαδή βρέχει, δεν μας φτύνουν.

Εμείς τις τράπεζες θα τις ανοίγαμε, αν ο Ντράγκι μας έδινε λεφτά. Γιατί να μη μας δώσει. Μας τα χρωστάει!

Και το δημοψήφισμα θα το κάνουμε ο κόσμος να χαλάσει.

Άλλωστε, το νόημα του δημοψηφίσματος δεν είναι το ερώτημα που τέθηκε

(το οποίο πλέον δεν υπάρχει αλλά δεν έχει καμία σημασία)

αλλά να πούμε το περήφανο όχι στους ξένους και το αγωνιστικό ναι στους συντρόφους της κυβέρνησης.

Τι σημασία έχει που μηδενίζεται πια οποιαδήποτε οικονομική δραστηριότητα.

Αφού αυτό θέλαμε!

(απλά δεν το λέμε φωναχτά, γιατί θέλουμε ακόμα την ψήφο κι εκείνων που δεν ξέρουν από πραγματική αριστερά

και μας ψήφισαν μόνο και μόνο για να καταργήσουμε τον ΕΝΦΙΑ, και να αυξήσουμε τους μισθούς εντός Ευρώ

και άλλα τέτοια κεντρώα μεσοαστικά μπουρδολογήματα. 

Δεν έχει σημασία η κοροϊδία. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. Πήραμε την ψήφο; Όλα καλά.)

Νομίζω ότι η επανάσταση ξεκίνησε με το δεξί. (μάλλον αυτή την έκφραση θα πρέπει να την αλλάξουμε πλέον)

Η σιωπηλή πλειοψηφία έχει γίνει φοβάμαι οικτρή μειοψηφία,

και θα πάμε στον γκρεμό χορεύοντας και τραγουδώντας.

Και ίσως το χειρότερο δεν είναι αυτό,

αλλά το γεγονός ότι τα παιδιά μας στο σχολείο θα διδάσκονται για το περήφανο όχι,

αφού την ιστορία την γράφουν οι νικητές. 

Οπότε θα χαθεί οποιαδήποτε ελπίδα να μάθουμε από το λάθος μας, 

αφού είναι γνωστό ότι αυτός ο λαός ποτέ δεν κάνει λάθη.

 

Παρακαλώ όλους τους επαναστάτες περήφανους Έλληνες για τα -1 τους χωρίς καμία συγκράτηση.

Θα είναι τιμή μου

  • Upvote 8
Link to comment
Share on other sites

Φάτε πλαφόν αναλήψεων και σύντομα φαί και καύσιμα με δελτίο... Να νιώθετε ομως περήφανοι που ψηφίσατε τον καταληψια μηχανικό. Και περιμένετε να σώσει και τον κλάδο, εδω κατέστρεψε ολη τη χωρα... Σαν δεν ντρεπόμαστε με ξένα κόλυβα και θελουμε επανάσταση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 6
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Θα πέσει πολύ γέλιο.

Θα φυλλομετρούμε τα παλαιότερα μηνύματα περί "ξεφτιλισμένων αμοιβών ΠΕΑ των 60 €" και θα αναπολούμε τα περασμένα μεγαλεία.

:mrgreen:  :mrgreen:   :mrgreen:

Edited by Julius Caesar
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.