Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΤΣΜΕΔΕ: Ανακοίνωση (01/07) για την Καταβολή Εισφορών Κατά την Διάρκεια της Τραπεζικής Αργίας


Engineer

Recommended Posts

Ενημερώνουμε τους ασφαλισμένους μας σχετικά με την Απόφαση της Διοικούσας Επιτροπής κατά την Συν.378/29/06/2015 ,σύμφωνα με την οποία :

 

Α. Προς διευκόλυνση των ασφαλισμένων προτείνουμε την δυνατότητα καταβολής των δόσεων διακανονισμού, την δυνατότητα αποστολής άμεσων χρεώσεων καταβολής ΟΑΕΔ και οποιαδήποτε πληρωμής ασφαλιστικών εισφορών η οποία υλοποιείται με έκδοση κωδικού προς τις τράπεζες να διεξάγονται στο χρονικό διάστημα έως 5 max εργασίμων ημερών από την ημερομηνία έναρξης λειτουργίας των τραπεζών.

 

Β. Η παράταση στην καταβολή των δόσεων θα συνεπάγεται και την παράταση αντίστοιχων ημερών στην ασφαλιστική ενημερότητα και ικανότητα μόνο για τους εν λόγω μήνες του Ιουνίου και Ιουλίου 2015 όπου υπήρξε τραπεζική αργία από 28 Ιουνίου έως 6 Ιουλίου.

 

Γ. Όσον αφορά την καταβολή εργοδοτικών εισφορών μηνός Μαΐου 2015, η οποία λόγω των προαναφερομένων προβλημάτων δεν κατέστη εφικτή από τις εταιρείες εμπροθέσμως, κρίνεται αναγκαίο για την ομαλή διεξαγωγή της ανωτέρω διαδικασίας να δοθεί η δυνατότητα υποβολής των ηλεκτρονικών αρχείων μηνός Μαΐου 2015 από 01/07/2015-31/07/2015 μέσω της ιστοσελίδας μας χωρίς πρόσθετα τέλη.

 

Εκ της Δ/νσης Εισφορών

 

Πηγή: http://www.tsmede.gr/

 

Click here to view the είδηση

Link to comment
Share on other sites

πολύ  αισιοδοξοι   ακουγονται    ,   κανενας  δεν  πληρωνει  κανεναν  και  τιποτα  .

ονειρο  ζω  μην  με  ξυπνατε .

Edited by loser
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

 είναι  οι  ανθρωποι  στα  καλα  τους   δεν  βλεπουν  ότι   οι  τράπεζες  εκλεισαν  και  δεν  θα  ανοιξουν  την  τριτη 

πως  θα  γινονται  οι  συναλλαγες  με  πτωση  οικονομικης  δραστηριοτητας  50 %  και  με  απειλες  κουρεματος  καταθέσεων 

είναι  τρελλοι  οι  ανθρωποι  ζουνε σε  δικο  τους  κοσμο  μαγικο  .

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και το αντίθετο συμβαίνει... Γενικά υπάρχει μια κινητικότητα μέσω e-banking, γιατί φοβούνται μην τους μείνουν λεφτά και κουρευτούν.

Πολλοί επιχειρματίες εξοφλούν όσους προμηθευτές μπορούν.

 

Κι εμένα με ξόφλησαν κάποιοι που δεν περίμενα...Κι αμέσως πλήρωσα όλους τους λογαριασμούς μου ΔΕΗ,ΚΙΝΗΤΑ κλπ. Τι να τα κάνω εγλωβισμένα και με ενδεχόμενο να κουρευτούν.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

το  ποσο  χαλια  ειμαστε  θα  αποκαλυφθεί  από  τριτη  -τεταρτη 

τοτε  θα  είναι  αντικειμενικη  η  κριση  του  κοσμου    και  το  αφήγημα  θα  εξελισεται

ελπιζω  τοτε  να  στειλουν  στην  ευρωπη  δυνατούς  διαπραγματευτες  εθνικης  εμβελειας   

ειτε  με  το  ναι  ειτε  με  το  όχι   διοτι  δεν  είναι  μονοι  τους  εκπρωσοπουν  10  εκατ  ψυχες,   και  γω  όταν  ημουν 

μονος   σκεφτομουν  αλλιως  τωρα  που  στα  χερια  μου  κρατω  και  άλλες  ζωες   αποφασίζω    με  την  λογικη 

και  με  τις  πιθανότητες   όπως σε ένα  δεντρο  αποφασης  και  λιγοτερο  με  το  θυμικο ,  δυστυχως  όμως μερικοι

αποφασιζουν   με  το  συναισθημα  και  με  βαση  υποθετικα  σεναρια  μηδενικων  πιθανοτήτων     ,  λυπάμαι .

Edited by loser
  • Upvote 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως που δεν πλήρωσα τη δόση διακανονισμού πήρα ασφαλιστική μέχρι τις 13/7/2015 . Για το διάστημα 14-15 Ιουλίου που θα είναι παράλληλα κλειστό το τσμεδε δε θα έχω ασφαλιστική ενημερότητα... και τη το κακό είναι ότι τη χρειάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πληρωσα τη δόση και εχω μεχρι 4/8... Άρα βλακείες έλεγαν πάλι ρίξανε αυτούς που λόγω κατάστασης δεν μπόρεσαν να πληρώσουν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.