Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Διαγραφή εργασιών στο σύστημα του ΤΕΕ


Recommended Posts

Δεν διαγράφονται! Έτσι έχει "αποφασίσει" το ΤΕΕ εδώ και πολύ καιρό! Απλώς κάνουμε νέο έργο και το παλιό το αφήνουμε ως έχει να το ...."καμαρώνουν"!!!

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστώ όλους τους συναδέλφους που απάντησαν.

Ξέρω πλέων ότι μπορώ να βασιστώ κάπου και αυτό οφείλετε σε όλους σας.

 

Ξεκίνησα πριν από λίγο να δημιουργώ '' νέο έργο ''.

Στο παλιό έργο είχα μελέτες κ επιβλέψεις ενώ στο νέο θα έχω μόνο μελέτες.

 

* Δεν έγραψα από την αρχή ότι έχω καταθέσει τις αμοιβές στην τράπεζα (μελέτη+επίβλεψη).

 

Το σωστό ποιο είναι; Να βγάλω την αναφορά από το νέο έργο να το πάω στην Πολεοδομία και οκ;

ή να και νέες καταθέσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αδύνατον να βρεις άκρη με το θέμα αυτό.

Και το τηλέφωνο είτε είναι κατεβασμένο είτε συνεχώς κατειλημμένο.

Και εγώ προσπάθησα να διαγράψω κάποιο έργο που είχα σε ενδιάμεση υποβολή αλλά δεν τα κατάφερα και το παράτησα.

Αν βγάλεις ακρη, δώσε καμία πληροφορία...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γράφω στα σχόλια ότι το συγκεκριμένο έργο με Α/Α ΧΧΧΧΧ έχει αντικατασταθεί από το έργο με Α/Α ΥΥΥΥΥ και μετά το κλείνω (οριστική υπαγωγή).

Δεν έχω σκεφτεί κάτι άλλο....

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Πρέπει νομίζω να ανοιχτεί νέο forum με το πόσες υπηρεσίες δεν απαντούν ή έχουν κατεβασμένο το τηλέφωνο. Ώρες ατελείωτες παίρνεις και δεν το σηκώνουν. Ιδίως στο τρίγωνο ΤΕΕ - ΥΠΕΚΑ - ΤΣΜΕΔΕ  και ιδίως στο ΤΕΕ δεν ανανεώνουν τα τηλ. επικοινωνίας και σου λένε ότι δεν ισχύουν αυτά που αναγράφονται στην επίσημη ιστοσελίδα του ΤΕΕ

Είναι επιεικώς απαραδέκτο για να μήν μιλήσουμε για την συμπεριφορά ορισμένων υπαλλήλων. Εμένα ώς απάντηση μου είπαν ... έχετε διαβάσει το manual ?? 

Παλαιότερα όσον αφορά τις εργασίες που δηλώνουμε μπορούσες να βάλεις προυπολογισμό εργασίας 1 (μονάδα) ούτως ώστε να βγεί μηδενική σχεδόν η αμοιβή  αλλα πλεόν δεν γίνεται το κλειδώσανε και αυτό. Και κάποτε μας είχανε πεί να κάνουμε λίστα με τα έργα που δεν ισχύουν ή ακυρωθήκανε για να τα διαγράψουνε αλλα μου φαίνεται ότι όσοι στείλαν λίστες πήγαν στο  καλάθι των αχρήστων. Τι νόημα έχει να μήν μπορείς να επεξεργαστείς στοιχεία στην ενδιάμεση υποβολή .... ας βρούν μία φόρμα για το πρόγραμμα .

Φτάνει πια έχουμε γίνει κάτι μεταξύ κομπιουτερά - λογιστή - δικηγόρο - συμβολαιογράφο. Με την ουσία του επαγγέλματός μας είναι λίγοι που ασχολούνται.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Συναδελφοι, η τρεχουσα διαδικασια ειναι 

- τις εργασιες που θελουμε να διαγραψουμε τις δηλωνουμε με προύπολογισμο 0,01 €

- στελνουμε email στις Αμοιβες και ζηταμε εγκριση

- τυπωνουμε ξανα το φυλλο υπολογισμου οπου  πλεον φαινονται ολες οι εργασιες αλλα με 0,01 € οι εργασιες που "διαγραψαμε"

 

Το εκανα προχτες!

Edited by alexandergreek
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα,

να κάνω μια ερώτηση

έβαλα τις εργασίες που θέλω να διαγράψω με προϋπολογισμό 0,01 και έστειλα e-mail στις αμοιβές

μετά από πόσες μέρες εγκρίνεται από το ΤΕΕ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.