Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εργασία μηχανολόγου μηχανικού στις ΕΠΑ.Σ. του Ο.Α.Ε.Δ.


DimPapad

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι. Θα ηθέλα τις γνώμες σας και τις εμπειρίες σας, αν υπάρχουν, για τις επαγγελματικές σχολές του Ο.Α.Ε.Δ. Λόγω της μεγάλης ανεργίας προσανατολίζομαι προς την εκπαίδευση. Με τα μόρια που συγκεντρώνω (1000 και κάτι) έχω σοβαρές πιθανότητες να προσληφθώ στις ΕΠΑ.Σ. Έβρου, αλλά θα πρέπει να μετακομίσω εκεί. Τα λεφτά είναι σχετικά καλά και η εργασία όχι απαιτητική. Πολλά ακούγονται σχετικά με την προοπτική των συγκεκριμένων σχολών. Λένε ότι η προϋπηρεσία από αυτές τις σχολές μπορεί κάποια στιγμή να μετρήσει και στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση. Επιλέγω τις ΕΠΑ.Σ. Έβρου (Ορεστιάδα) διότι εκεί τα μόρια είναι χαμηλά και αρά από εκεί έχω την ευκαιρία να κάνω μια αρχή. Έχω πληροφορηθεί ότι στη συγκεκριμένη ΕΠΑ.Σ. πέρισυ μηχανολόγος μηχανικός κατόρθωσε και πήρε με μόλις 400 μόρια πλήρες ωράριο και πως και φέτος τα πράγματα θα κινήθουν στα ίδια επίπεδα. Ποιά είναι η γνώμη σας αξίζει να στείλω αίτηση και να προσανατολιστώ προς τα εκεί;

 

 

 

Υ.Γ:Θα εκτιμούσα μια άμεση απάντηση δεδομένου ότι η προθεσμία των αιτήσεων τρέχει.

Edited by DimPapad
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοια θεματα μου φαινονται ολιγον τι τραγελαφικα.

Ερχεσαι και ρωτας σε φορουμ αν θα πρεπει να μετακομίσεις εκει για αυτό το λογο; Εσυ δεν ξερεις τι θες να κανεις; Περιμενεις από αλλους, ασχετους με εσενα, να σου πουν αν θα πρεπει να το αποφασισεις ή όχι; Μηπως θα πρεπε να ρωτήσεις τον εαυτο σου πρωτα;

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοια θεματα μου φαινονται ολιγον τι τραγελαφικα. (Γεια σου Καραβλαχε, ευχαριστώ για το καλωσορισμα... :grin: )

Ερχεσαι και ρωτας σε φορουμ αν θα πρεπει να μετακομίσεις εκει για αυτό το λογο; (Ναι έρχομαι)

Εσυ δεν ξερεις τι θες να κανεις; ('Οχι, δεν ξέρω, αν ήταν δεν θα ήμουν σε δίλημμα)

Περιμενεις από αλλους, ασχετους με εσενα, να σου πουν αν θα πρεπει να το αποφασισεις ή όχι; (Περιμένω από άλλους, σχετικούς με το επάγγελμα να με πληροφορήσουν και να με βοηθήσουν να λύσω το δίλημμα μου)

Μηπως θα πρεπε να ρωτήσεις τον εαυτο σου πρωτα; (Τον ρώτησα, δε μου απάντησε)

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρεις και παλι, αλλα μια τετοια αποφαση δεν εχει καμια σχεση με το επαγγελμα και οτιδήποτε άλλο.

Είναι καθαρα και μονο προσωπικη αποφαση. Αν βασιστείς και επηρεαστείς από αλλους για ένα τετοιο θεμα, το πιθανοτερο είναι να το μετανιώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.