Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Γέμισμα δαπέδου για ανύψωση στάθμης


sok_ratis

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Έχω μία ανισοσταθμία μεταξύ δύο πλακών δαπέδου περίπου 20cm και θέλω να εξαφανίσω την ανισοσταθμία. Η τελική επιφάνεια θα είναι πλακάκι. Σκέφτηκα να βάλω φελιζόλ 12cm και στην συνέχεια να μπει γκρο μπετόν 6cm με πλέγμα αλλά φοβάμαι μήπως ρηγματωθεί το φελιζόλ και τελικά μου σπάσει και το πλακάκι. Η άλλη λύση είναι να βάλω 18cm περλιτόδεμα αλλά μετά αυξάνει πολύ το κόστος. Έχει κανείς κάτι άλλο να μου προτείνει; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

sok_ratis οι 20 πόντοι δεν είναι μεγάλο ύψος ώστε να σου πεις κάποιος ρίξε 3Α δηλ στην συγκεκριμένη περίπτωση πας να γλιτώσεις 5 πόντους .Δεν γνωρίζω την επιφάνεια που θες να σκυροδετήσεις πάντως όσοι κι αν είναι ανάλογα την χρήση της θα πρέπει να είναι από 12 εκ. έως και 20 που έχεις τώρα .Συμπέρασμα μην μπαίνεις σε λύσεις πχ φελιζολ που μπορεί να σου επιφέρουν χειρότερα αποτελέσματα 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Η επιφάνεια που θες να ανυψώσεις σε τι θα χρησιμοποιηθεί ;

Ανάλογα την χρήση της είναι και οι επιλογές μας

Link to comment
Share on other sites

Ηταν επαγγελματικος χωρος και θα μετατραπει σε οικια..





Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Didonis

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Καλησπερα, ψάχνω υλικό για 10 ως 12 cm γεμισμα. Ιδανικά για 2 συστατικών δηλαδή Α+Β χωρίς χρήση νερού, υπάρχει κάτι? Νομιζ  είχε συζητηθεί κάπου αλλά δεν μπορώ να το εντοπίσω 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.