Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το ΤΣΜΕΔΕ σε αργία, μία μέρα κάθε εβδομάδα


Engineer

Recommended Posts

Με ανακοίνωση που εξέδωσε το ΤΣΜΕΔΕ, ενημερώνει τους ασφαλισμένους για την καθιέρωση αργίας, μία μέρα την εβδομάδα και συγκεκριμένα, κάθε Πέμπτη.

 

Στην ανακοίνωσή του το ΤΣΜΕΔΕ αναφέρει τα ακόλουθα:

 

"Σύμφωνα με την ομόφωνη απόφαση του Δ.Σ.του Ε.Τ.Α.Α.Συνεδρ.360/30-07-2015/θέμα 2ο, όλες οι Υπηρεσίες του Τ.Σ.Μ.Ε.Δ.Ε. από 01/09/2015 και κάθε Πέμπτη δεν θα πραγματοποιούν οποιαδήποτε συναλλαγή με τους ασφαλισμένους.

 

Η υποδοχή του κοινού θα πραγματοποιείται όλες τις εργάσιμες μέρες πλην της ημέρας Πέμπτης."

 

Πηγή: http://www.b2green.g...=27301&lang=el#

 

Click here to view the είδηση

Link to comment
Share on other sites

Ε βέβαια. Να διεκπεραιώσουμε και τις εσωτερικές υπηρεσιακές εργασίες , όχι μόνον να εξυπηρετούμε το κοινό. Και να μας διακόπτει. Το πρόβλημα σ αυτό τον τόπο είναι ότι κάνουμε ότι δε βλέπουμε το προφανές και δεν κάνει κανείς τίποτα. Ε λοιπόν θα πηγαίνω κάθε Πέμπτη να πίνω το καφεδάκι μου εκεί, δουλειά δεν έχω.

Τι κάνουμε; Θεσμοθετούμε την Κοπάνα και την Αργία; Και σε άλλες υπηρεσίες τα ίδια και εξυπηρέτηση 11.00 με 13.00.

Αλήθεια στέκει νομικά αυτό ή είναι στα πλαίσια του δημιουργικού δημοσίου τομέα και φτάνει να ακούγεται λογικό, από την πολύ επανάληψη;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα πως για να λύσουν αυτό το πρόβλημα να δουλευανε κ το Σάββατο!! Που είναι ετσι κ αλλιώς κλειστα...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να θέσει αυτούς που έχει ως υπαλλήλους το ΤΣΜΕΔΕ σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ αργία, όπως είναι πάμπολλοι Μηχανικοί τόσο καιρό & να πάρει στη θέση τους υπαλλήλους που έχουν τη διάθεση να δουλεύουν & να συνεισφέρουν και τις πέντε εργάσιμες μέρες της εβδομάδας, σε όλη τη διάρκεια του ωραρίου τους. Τέρμα τα ψέματα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.