Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΤΣΜΕΔΕ : Νέες ημερομηνίες ανάρτησης ειδοποιητηρίων και πληρωμής εισφορών Α΄ εξαμήνου 2015


Engineer

Recommended Posts

Το ΤΣΜΕΔΕ σε ανακοίνωσή του στο τέλος της περασμένης εβδομάδας γνωστοποίησε ότι στη Συνεδρίαση 362/27-8-15 θέμα 16ο του Δ.Σ. του Ε.Τ.Α.Α απεφασίσθη η παράταση καταβολής των τρεχουσών εισφορών των παλαιών ασφαλισμένων (πριν το 1993) Α΄εξάμηνο 2015 την 30/09/2015. Για τους ασφαλισμένουw του ΝΕΟΥ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟΥ ισχύει η απόφαση 16/353/25.06.2015 της συνεδρίασης του Δ.Σ. του Ε.Τ.Α.Α.

 

Συνεπώς οι τελικές ημερομηνίες ανάρτησης των ειδοποιητηρίων και πληρωμής τους για παλιούς και νέους ασφαλισμένους διαμορφώνονται πλέον ως εξής :

 

α) Για τους προ του 1993 ασφαλισμένους:

 

η ανάρτηση των ειδοποιητηρίων Α΄εξαμήνου 2015 την 31/07/2015 και η καταβολή των τρεχουσών εισφορών Α΄εξαμήνου 2015 την 30/09/2015.

 

β) Για τους μετά το 1993 ασφαλισμένους:

 

η ανάρτηση των ειδοποιητηρίων Α΄εξαμήνου 2015 την 31/08/2015 και η καταβολή των τρεχουσών εισφορών Α΄εξαμήνου 2015 την 30/09/2015

 

Πηγή: https://oenet.gr/τελ...

 

Click here to view the είδηση

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η διαφορά είναι στους προ του '93, που είχαν προθεσμία πληρωμής την 31/8, ενώ τώρα τους δόθηκε παράταση μέχρι 30/9, μαζί με τους μετά το '93.

Link to comment
Share on other sites

.... που έχει τέτοια πράματα .... να 'ρθω να μαζέψω κι έγω για το τωρινό .....  :grin:

την καλημέρα μου 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ηθελα μια βοηθεια όποιος ξέρει...Πήγα να πληρώσω το α΄εξαμηνο του 2015 μεσω της ειδικης φόρμας για το τσμέδε που έχει το e-banking τις εθνικής αλλά όταν βάζω τον αριθμο του ειδοποιητηρίου λέει πάνω NAME NTFND και δεν εμφανιζει αυτόματα το όνομα μου όπως υποθέτω έπρεπε να συμβαινει κανονικά..Φαντάζομαι το λάθος μάλλον πηγάζει απο το τέλευταιο νούμερο στον αριθμο ειδοποιητηρίου που ειναι με κενο απο τα υπόλοιπα αλλά δοκίμασα να το βάλω με κενό, χωρίς κενό, με παύλα δοκίμασα copy-paste παλι δεν εμφανίζεται το ονοματεπωνυμό μου...Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ηθελα μια βοηθεια όποιος ξέρει...Πήγα να πληρώσω το α΄εξαμηνο του 2015 μεσω της ειδικης φόρμας για το τσμέδε που έχει το e-banking τις εθνικής αλλά όταν βάζω τον αριθμο του ειδοποιητηρίου λέει πάνω NAME NTFND και δεν εμφανιζει αυτόματα το όνομα μου όπως υποθέτω έπρεπε να συμβαινει κανονικά..Φαντάζομαι το λάθος μάλλον πηγάζει απο το τέλευταιο νούμερο στον αριθμο ειδοποιητηρίου που ειναι με κενο απο τα υπόλοιπα αλλά δοκίμασα να το βάλω με κενό, χωρίς κενό, με παύλα δοκίμασα copy-paste παλι δεν εμφανίζεται το ονοματεπωνυμό μου...Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει παρακαλώ

Άκυρο. Οκ το βρήκα μάλλον κάποιο σκάλωμα θα είχε φάει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, με ποιο τρόπο γίνεται η πληρωμή Τσμέδε, όταν υπάρχουν κάπιταλ κοντρόλς;

Πρέπει να έχει κανείς winbanking

και έναν λογαριασμό στην Τράπεζα αττικής

και μετά μέσω του winbanking να μεταφέρει χρήματα στον λογαριασμό του τράπεζας αττικής?

και από εκείνο το λογαριασμό να πληρωθούν στο λογαριασμό τσμέδε; 

Κάτι τέτοιο έχω καταλάβει

Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.