Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μέσα στον Σεπτέμβριο τα νέα προγράμματα του ΕΣΠΑ


Engineer

Recommended Posts

Ινζάγκι είναι σαφές σε ποιους απευθύνεται το πρόγραμμα και δεν καταλαβαίνω τι λες για την αδερφή σου. Μιλάει για νέους επαγγελματίες που θέλουν  να  ανοίξουν  γραφείο ως ελεύθεροι επαγγελματίες. Τίποτα άλλο. Προφανώς θα γραφτούν σε ταμεία, επιμελητήρια κ.τ.λ. ! 

Δεν νομιζω να ειναι μονο για νεους επαγγελματιες. Δεν το προσδιοριζει πουθενα. Γενικα για ολους πανω 25 ετων

Link to comment
Share on other sites

Ινζάγκι είναι σαφές σε ποιους απευθύνεται το πρόγραμμα και δεν καταλαβαίνω τι λες για την αδερφή σου. Μιλάει για νέους επαγγελματίες που θέλουν  να  ανοίξουν  γραφείο ως ελεύθεροι επαγγελματίες. Τίποτα άλλο. Προφανώς θα γραφτούν σε ταμεία, επιμελητήρια κ.τ.λ. ! 

Καλε μου ανθρωπε και που ξερεις εσυ τι επαγγελεται η αδερφη μου...?

Και στην τελικη ο προβληματισμος μου εγγειται στο οτι ΝΑΙ οντως χρειαζεται εγγραφη σε επιμελητηρια και ταμεια με το μεγαλο αγκαθι να ειναι οτι μετα τη ληξη του προγραμματος, οταν και δε θα επιδοτουνται τα οποια εξοδα, σε περιπτωση ΜΗ δυνατοτητας διακοπης του ταμειου, θα υπαρξει προβλημα βιωσιμοτητας για τους περισσοτερους στην Ελλαδα του σημερα.

Ελληνικα μιλαω...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βγει το πρόγραμμα και να ενταχθούν όσοι πραγματικά ασχολούνται με το ελεύθερο επάγγελμα ή θέλουν να ασχoληθούν. Δεν καταλαβαίνω γιατί γκρινιάζουμε? Προγράμματα για νέες θέσεις μισθωτής εργασίας βγαίνουν συχνά. Αυτό είναι διαφορετικό. Βέβαια και σε αυτό σου δίνει την δυνατότητα αν θελήσεις με τα χρήματα αυτά να καλύψεις και τα έξοδα κάποιου υπαλλήλου. 25.000Ε δεν είναι και λίγα. Τώρα τι θα διαλέξει ο καθένας να καλύψει με αυτά είναι δικό του θέμα. Μπορεί να καλύψει ασφαλιστικές εισφορές, λειτουργικά έξοδα, να αγοράσει εξοπλισμό, να προσλάβει κάποιο άτομο ή να τα κάνει και όλα. Ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του.

Edited by *olga*
Link to comment
Share on other sites

Καλά περιμένετε τις λεπτομέρειες και κρατάτε μικρό καλάθι...εγώ επιμένω ότι οι θέσεις είναι απελπιστικά λίγες για όλο αυτό το φάσμα...έρχονται και εκλογές

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.