Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Οφειλές προς το ΤΕΕ και σύστηματα αμοιβών & Ν.4178


terry

Recommended Posts

Απο το σύστημα του Ν4178...

 

Σύμφωνα με απόφαση της Διοικούσας Επιτροπής του ΤΕΕ, θα εφαρμοστούν σταδιακά, μέχρι τον Νοέμβριο του 2015, περιορισμοί στην χρήση των πληροφοριακών συστημάτων του ΤΕΕ (αμοιβές μηχανικών, διαχείριση αυθαιρέτων) στις περιπτώσεις που οφείλονται συνδρομές Μελών ΤΕΕ ή συνδρομές Τεχνικών Επωνυμιών. Τα Μέλη και οι εγγεγραμμένοι στο βιβλίο Τεχνικών Επωνυμιών του ΤΕΕ καλούνται να εξοφλούν εμπρόθεσμα τις οφειλόμενες συνδρομές είτε ηλεκτρονικά (https://portal.tee.gr/tptee/my/pages/) είτε σε ένα από τα ταμεία του ΤΕΕ.

 

 

 

Με τις υγειες μας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

terry

 

Απο το σύστημα του Ν4178...

 

Quote

    Σύμφωνα με απόφαση της Διοικούσας Επιτροπής του ΤΕΕ, θα εφαρμοστούν σταδιακά, μέχρι τον Νοέμβριο του 2015, περιορισμοί στην χρήση των πληροφοριακών συστημάτων του ΤΕΕ (αμοιβές μηχανικών, διαχείριση αυθαιρέτων) στις περιπτώσεις που οφείλονται συνδρομές Μελών ΤΕΕ ή συνδρομές Τεχνικών Επωνυμιών. Τα Μέλη και οι εγγεγραμμένοι στο βιβλίο Τεχνικών Επωνυμιών του ΤΕΕ καλούνται να εξοφλούν εμπρόθεσμα τις οφειλόμενες συνδρομές είτε ηλεκτρονικά (https://portal.tee.gr/tptee/my/pages/) είτε σε ένα από τα ταμεία του ΤΕΕ.

    

Με τις υγειες μας...

 

δλδ.

καποιος που  θα μπορουσε μεσω τακτοποιησεων ή αλλων πραξεων να εισπραξει  καποιες αμοιβες και να μπορεσει να ξεπληρωσει τις οφειλες του

δεν θα μπορει πλεον να το κανει...

αρα δεν θα εισπραξουν  στο ΤΕΕ τπτ......

 

αρα....εχει  χαθει η "κοινη λογικη"

 

[αμα κανεις -κακες- παρεες με  μνημονιακους...τετοια μηνυμονια στελνεις... για ...info controls]

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Το καλο μας το ΤΕΕ αντι να προστατευσει τα μελη του, παλι κοιταει την παρτη του.

Οκ δεν ειναι πολλα τα 50Ε το χρονο, αλλα γιατι ρε μου βαζεται και αλλα 50Ε επειδη ειμαι μελετητης? Τι παραπανω μου προσφερετε? Και το σημαντικοτερο, απο ποια αποφαση προκυπτει οτι οι κατοχοι ΜΕΛ διπλοπληρωνουν τις ετησιες εισφορες?

 

Προβλεπω οτι θα κλεισουν ξαφνικα την προσβαση και καποιοι που χρωστανε 2-3 ετη και δεν εχουν καποιες υποθεσεις, θα ζοριστουν ακομα και για τα μικρα αυτα ποσα.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

terry εγω εχω μελετητικο πτυχιο αλλα στο τεε πληρωσα και φετος 56,32, το ιδιο δηλαδη με τα προηγομενα χρονια.. δεν ηρθε καποια αυξηση που να αφορα το μελετητικο πτυχιο..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει καλα να τραμπουκίζει το τεε. μέχρι το νοέμβριο δηλαδη.. πωπω...θα βάλω την γάτα μου να κλάψει..

έχω μία απορία όμως  ... αν χρωστάς στην εφορία  σου επιτρέπεται η πρόσβαση στο taxis η όχι...

Link to comment
Share on other sites

 

Προβλεπω οτι θα κλεισουν ξαφνικα την προσβαση και καποιοι που χρωστανε 2-3 ετη και δεν εχουν καποιες υποθεσεις, θα ζοριστουν ακομα και για τα μικρα αυτα ποσα.

Ακριβώς terry.

Σε τέτοιους δύσκολους καιρούς ας κάνουν τουλάχιστον κάποια διευκόλυνση με δόσεις.

Βλέπω δικά μου χρωστούμενα 175 Ε. 

mantsos

Το χαρτόσημο 2.40% δεν το έχουν καταργήσει ακόμα? (55 Ε+1,32 χαρτόσημο=56,32 Ε)

Link to comment
Share on other sites

Τι να πούμε και εμείς των ΤΕΙ. Έχουμε την εισφορά στην ΕΕΤΕΜ ήρθε και τώρα αυτό. 275 ευρώ για 5 χρόνια και έχουμε το ΤΕΕ να μας πολεμάει κιόλας.  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.