Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αύξηση στους δικαστικούς επιμελητές


dimitris GM

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 32
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν πιστευω να μη βλεπει κανεις το οφθαλμοφανες σχεδιο του Alexis να διατηρησει αλωβητο και μονιμως ωφελουμενο τον κομματικο στρατο δημοσιων υπαλληλων και συνταξιουχων που αποτελουν το βασικο κορμο των ψηφοφορων του ωστε οσο και να πηδαει τους υπολοιπους, να ξαναβγαινει παλι κυβερνηση, ετσι?

Καλα κανει και μας παει βεντουζα. Στις επομενες εκλογες αποχη οχι 50% αλλα 70%, για να ειναι πιο σιγουρο οτι θα ειναι παλι πρωτος, μιας και παππουδια και ΔΥ δεν εχουν αποχη.

  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει νεους της ηλικιας μου να τους ακουω να λενε πως δεν ασχολουνται και σιγα μην πανε να ψηφισουν αντι να πανε για καφε η για μπανιο φερ ειπειν...

Δεν εχουν αντιληφθει οτι το εκλεγειν ειναι το μοναδικο μετρο αντιδρασης που μας εχει απομεινει ακομα προκειμενου να αλλαξουμε καπως τα πραγματα...

Δεν εχουν αντιληφθει ποσο σημαντικο ειναι αυτο το δικαιωμα που μας χαριζεται απλοχερα και το πεταμε στα σκουπιδια για να παμε για καφε με τη γκομενα...

Αν το ποσοστο αποχης μειωνοταν μονο στο επιπεδο αυτων που αδυνατουν να μετακινηθουν στο εκλογικο τους κεντρο (σε αλλη πολη η χωρα και οχι στο απεναντι τετραγωνο) ειμαι σιγουρος πως πολλα πραγματα θα ηταν πολυ διαφορετικα...

Δυστυχως ομως...

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Καλα κανει και μας παει βεντουζα. Στις επομενες εκλογες αποχη οχι 50% αλλα 70%, για να ειναι πιο σιγουρο οτι θα ειναι παλι πρωτος, μιας και παππουδια και ΔΥ δεν εχουν αποχη.

 

+1 από εμένα.

 

Αποχή φίλε μου. Γιατί θέλει κάκκάλα και ατσάλινη πειθαρχία να απέχεις συνειδητά,ενώ γνωρίζεις οτι θα υποστείς ούτως ή άλλως τις αρνητικές συνέπειες. Καμιά νομιμοποίηση του κατοχικού καθεστώτος.

 

Η αρχή πάντως έγινε με 45%.

 

 

Δεν εχουν αντιληφθει οτι το εκλεγειν ειναι το μοναδικο μετρο αντιδρασης που μας εχει απομεινει ακομα προκειμενου να αλλαξουμε καπως τα πραγματα...

 

Αυτό είναι ψευδαίσθηση για να σε έχουν σε διαρκή καταστολή.

Edited by atsalovergas
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

χμ...

ναι αλλά...

δεν φτανει που καποιοι πηγαν για μπανια...... εκλογων

 

αλλα  οταν γυρισαν αρχισαν την...μουρμουρα..

 

ούουου...αυτους τους  ...μπιπ...βγαλατε?.....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

αλλα  οταν γυρισαν αρχισαν την...μουρμουρα..

 

ούουου...αυτους τους  ...μπιπ...βγαλατε?.....

 

Οι απέχοντες φίλε μου είναι οι μόνοι που έχουν το δικαίωμα να μιλούνε και να ασκούν κριτική. Είναι οι μόνοι που διατηρούνε ακόμα τον τίτλο του πολίτη. (ακόμα και αυτοί που πήγαν για μπάνια)

 

Όλοι οι υπόλοιποι όποιο κόμμα και αν ψήφισαν στις τελευταίες εκλογές νομιμοποίησαν το πραξικόπημα που έγινε αμέσως μετά το δημοψήφισμα.

 

 πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται.

Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα.

Edited by atsalovergas
  • Upvote 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει καμμια διαφορα   ως προς τα  δικαιωματα  που εχουν οι  "απεχοντες"  ή  οι  "μη απεχοντες"

 

υπαρχει η "επιλογη" που εκαναν οι απεχοντες να αποσχουν...

 

αν αυτο  θεωρειται  αποδειξη διαμαρτυριας ή αντιστασης ή οτι εχουν το αποκλειστικο δικαιωμα ασκησης κριτικης...

 

υπαρχει και η "αλλη αποψη"  αυτων που η επιλογη τους ηταν να μην αποσχουν...

 

"εμεις εκφρασθηκαμε και αναλαμβανουμε την ευθυνη  των - όποιων- επιλογων μας"....

 

εδιτ

μια και αναφερθηκες στον Ηρακλειτο

 

νόμος καὶ βουλῇ πείθεσθαι ἑνός.

Νόμος είναι και η πειθαρχία στη θέληση του ενός.

 

[ειμαστε...λιγο  εκτος τοπικ ...σορρυ...]

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

ολοι  μαζι  πριονιζουμε  το  κλαδι  που  καθόμαστε   μολις  αυτό  σπασει   θα  βρεθουμε    στο  κενο 

χωρις  αλεξιπτωτο   χωρις  ελπιδα   η  αποχη  είναι   συνενοχη  ανοχη και   λευκη  επιταγή  στο  πρωτο  κομμα 

μνημονια  θα  υπαρχουν  οσο  η  χωρα  δεν  μεταρρυθμίζεται  ,  θα  επρεπε  αυτό  να  απαιτείται  με  την  ψηφο  σας  .

κυπρος  πορτογαλια  ,  ιρλανδια  αποχαιρετησαν  τα  μνημονια   και  πλεον  δανειζονται  από  τις  κακες  αγορες 

η  ελλαδα  χαροπαλευει    και  ο  αλεξης  αυξανει  φορους  ενώ  κλεινει  τράπεζες  και  επιβαλει  capital  controls  for  ever

ξερεται  καμμια  χωρα  στον  κοσμο  με  capital  controls  και  αναπτυξη ;;;  η  μαυρη  οικονομια   θα  ανθισει  στην  ελλαδα και  η  παραοικονομια  θα  γιγαντωθεί 

ενώ  η  παρανομη  εργασια  θα  εκτοξευτεί  . το  αντιθετο  από  ότι  σχεδιαζουν   οι  ανόητοι .

.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

πάντως όσο γκρινιάζουμε σίγουρα δεν πρόκειται να αλλάξουν τα πράγματα Εγώ βλέπω ότι σιγά - σιγά κάτι παει να γίνει πάλι Ας μην τα περιμένουμε όλα από την κυβέρνηση Ας βάλουμε τον απ αυτό μας κάτω να βρούμε ιδέες και τι πόρους έχουμε να τους βάλουμε να παράγουν  Μπορούμε εμείς οι μηχανικοί να δώσουμε ώθηση και βοήθεια σε συμπατριώτες μας να παράγουν Δείτε που ακόμα ο κόσμος  το παλεύει να παράγει  και βοηθείστε , για  να βοηθηθούμε Εγώ δεν με νοιάζει τι κάνουν άλλοι κλάδοι , με γειά με χαρά τους ότι αυξήσεις και να θεσμοθετηθούν αν δεν υπάρξει παραγωγή θα μείνουν στα χαρτιά ή δεν θα λύσουν τα οικονομικά προβλήματα κανενός κλάδου αφού ουκ λαμβάνεις από το μη έχοντα Αυτό το τελευταίο μήνα έδωσα όλες τις δυνάμεις μου να βοηθήσω  δυο συμπατριώτες μου να παράγουν ,  θα πάρουν χρήματα και θα πάρω και εγώ ,αλλά το σημαντικότερο θα ξαναπάρω έμμεσα και  στο μέλλον αφού το χρήμα θα κάνει κύκλους όταν καταφέρουν όλο και περισσότεροι να παράγουν συνεχώς 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 ολοι  μαζι  πριονιζουμε  το  κλαδι  που  καθόμαστε   μολις  αυτό  σπασει   θα  βρεθουμε    στο  κενο 

χωρις  αλεξιπτωτο   χωρις  ελπιδα   η  αποχη  είναι   συνενοχη  ανοχη και   λευκη  επιταγή  στο  πρωτο  κομμα 

μνημονια  θα  υπαρχουν  οσο  η  χωρα  δεν  μεταρρυθμίζεται  ,  θα  επρεπε  αυτό  να  απαιτείται  με  την  ψηφο  σας  .

κυπρος  πορτογαλια  ,  ιρλανδια  αποχαιρετησαν  τα  μνημονια   και  πλεον  δανειζονται  από  τις  κακες  αγορες 

η  ελλαδα  χαροπαλευει    και  ο  αλεξης  αυξανει  φορους  ενώ  κλεινει  τράπεζες  και  επιβαλει  capital  controls  for  ever

ξερεται  καμμια  χωρα  στον  κοσμο  με  capital  controls  και  αναπτυξη ;;;  η  μαυρη  οικονομια   θα  ανθισει  στην  ελλαδα και  η  παραοικονομια  θα  γιγαντωθεί 

ενώ  η  παρανομη  εργασια  θα  εκτοξευτεί  . το  αντιθετο  από  ότι  σχεδιαζουν   οι  ανόητοι .

 

Πως ξέρεις τι σχεδιάζουν?

Edited by atsalovergas
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.