Μετάβαση στο περιεχόμενο

αποζημίωση


Recommended Posts

Να  ρωτήσω αν ξέρετε, με όρισε το δικαστήριο που γινόταν δίκη μεταξύ ιδιωτών και Υπεχωδε (τμήμα απαλλοτριώσεων). Κατά την απαλλοτρίωση μείναν τμήματα οικοπέδων κάποιων που αιτούνταν μεγαλύτερη αποζημίωση. Και μαζί με Υπάλληλο Δου και Υπ. Οικονομικών συγκληθήκαμε. Σχημάτισαμε επιτροπή, που εκτιμήσε το ύψος  αποζημίωσης, ασχολήθηκα 2 μέρες με κάποια έξοδα επίσης και Τώρα τι τι ζητάω και που?

Εχω τον ορισμό του Εφετείου, τα πρακτικά του Υπουργείου Οικονομικών.

Δικαιούμαι αμοιβή?

Περίπου τι ποσά δίνουν?

Που απευθήνομαι?

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απαντησες.Θελεις να σου γραψω χοντρικα τη διαδικασια; Παντως αν εχεις οριστει σαν πραγματογνωμονας η αμοιβη σου θα πληρωθει μετα απο 1,5 -2 χρονια.Τοσο καθυστερουν

Link to comment
Share on other sites

ε βρήκα κάποια λύση. Ταλαιπωρήθηκα με τα τηλέφωνα σήμερα, έμαθα οτι πρέπει να απευθυνθώ ΥΠΕΧΩΔΕ. Δεν περιμένω πολλά, αν κατέθετα Δικαστήρια ίσως. Αναμένω ως την Δευτέρα. Ξέρεις τι δίνει περίπου το ΥΠΕΧΩΔΕ?

Link to comment
Share on other sites

Απ΄ ότι έχω ακούσει γύρω στα 20  ευρώ - ναι δεν είναι λάθος 20 ευρώ !!!!!!!

Μακάρι να έχω λάθος πληροφορία

Ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

20/3=6,5

Αν το 20αρι ειναι χωρις κρατησεις  σε φτανει για 6.7 εσπρεσσο .Αν οχι υπολογισε 4-5.Εκτος αν τα βαλεις στον τοκο....

Οσο αφορα τα δικαστηρια αυτα για 2 μερες θα σου εδιναν (μετα απο 1,5 χρονο και με γραφειοκρατια του κερατα ) max καμμια 100στη ευρω μικτα!!

Link to comment
Share on other sites

Τι 20€ λετε; Αμοιβή; Και μετα απο 2 χρονια; Παμε καλα; Καλα δεν πιστευω να κάτσεις και να ασχοληθείς...ούτε κατα διάνοια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.