Μετάβαση στο περιεχόμενο

cosmote, cyta, wind, vodfone


Arche

Recommended Posts

Εχετε...ακουστά καμιά να ξεχωρίζει?
Η εμπειρία... μου,  λέει οτι η wind αφορμή ψάχνει  να τσιμπάει.
Η vodafone, νομίζω περίπου το ίδιο. Το ίδιο όμως? Δεν έχω καλή, με vodrafone δεν έχω καλή εμπειρία.

Η  cytra, τι λέει?

 

O cosmote, μείωσε?

Υπάρχει καμιά να μην βάζει καπέλα? 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η σίτα νομίζω ότι είναι MVNO στη vodafone, την voda εγω δεν την εμπιστεύομαι ούτε για ταχυδρομείο snail-mail.
Μένουν μόνον cosmote και wind, η σύγκριση δεν είναι εύκολη διότι συχνα-πυκνά όλο και κάτι αλλάζει.
Με την wind που είμαι βγαίνει γραμμή με την πρώτη, με την κοσμοτέ το ίδιο αλλά την χρησιμοποιώ πολύ πιο αραιά.
Το mobile internet της wind (όπου υπάρχει σήμα) είναι καλό, αλλά το χρησιμοποιώ 1 φορά τη βδομάδα ή και πιο αραιά. Για της βόνταφον δεν ξέρω.
Αν στην περιοχή που μένεις κοσμοτέ και wind έχουν καλό σήμα διάλεξε μία απο αυτές. Πριν 1-2 μήνες η cosmote είχε προσφορά για καρτοκινητό με €5 αν ήσουν στον οτέ.
Για Αθήνα νομίζω ότι όλοι θα έχουν καλό σήμα, διάλεξε όποιον σου δώσει καλύτερη προσφορά με την μικρότερη (χρονικά) δέσμευση. Μια βόλτα στα μαγαζιά για να δείς τι ισχύει αυτόν το μήνα. Το για πόσο θα ισχύει... είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω wind και γενικά είμαι ευχαριστημένος . Την σύστησα όμως σε ένα φίλο και εκεί έγινε μπάχαλο με διπλοχρεώσεις κλπ και ακόμα δεν έβγαλαν άκρη .

Link to comment
Share on other sites

Όλοι τα ίδια πάνω-κάτω... Εξαρτάται σε ποια περιοχή είσαι και τι χρήση θέλεις...

 

Για να πετύχεις μια καλή προσφορά, το μυστικό είναι να οδηγήσεις τους 2 μεγαλύτερους (Vodafone και Cosmote)  σε μπραντεφερ προσφορών, σε συμβόλαιο πάντα.

Πέφτουν κορμιά εκεί (και μαζί κι οι τιμές).

Link to comment
Share on other sites

Ως προς τις προσφορες των συμβολαιο, θα συμφωνησω με το συναδελφο. Παζαρι θελουν.

 

Η cyta δεν εχει δικο της δικτυο.

 

Γενικα μια χαρα ειναι τα δικτυα, αλλα εχει σημασια και σε ποια περιοχη εισαι και τι συσκευη εχεις.

Εγω στο γραφειο με iphone 3gs ειχα μια χαρα σημα.

Με iphone 5, μαυρα χαλια.... Αναγκαστηκα και πηρα τη συσκευη ενισχυσης σηματος της vodafone, αλλα και παλι καποιες φορες ενω εχω σημα, δεν μπορω να συννενοηθω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κινητό είχα χρόνια Vod. Κάποια εποχή ψήθηκα από συγγενή που δούλευε στην Cos και άλλαξα , πηγαίνοντας σε κάτι οικογενειακά πακέτα. ΜΕΓΑ ΣΦΑΛΜΑ.

Ξαναγύρισα μετά από ένα χρόνο στη Vod όπου και παραμένω και δεν θέλω να ξανακούσω για Cos.

 

Πριν από 2 χρόνια ενώ είμαι στη Vod με ειδοποιούν ότι έχουν από wind  αίτημα μεταφοράς μου σε αυτήν και είναι υποχρεωμένοι εντός 10ημέρου να με αποδεσμεύσουν !!.

Εγώ δεν είχα ποτέ καμμία σχέση με wind. Και αναγκαστικά μπλέκω σε ένα λαβύρινθο με αυτούς  (wind) για ναδω τι έχει γίνει. Μετά από ταλαιπωρία 2 εβδομάδων , άπειρα τηλεφωνήματα σε απρόσωπα κέντρα εξυπηρέτησης  και φωνές (προς wind όλα αυτά) , κατέληξα σε εξωτερικό συνεργάτη τους από άλλο γεωγραφικό διαμέρισμα ο οποίος είχε κάνει την ιστορία. Το θέμα έκλεισε αφού χρειάστηκε να επικαλεστώ μηνύσεις , ΕΕΤ και τα σχετικά.Αντιλαμβάνεστε τη γνώμη έχω για την wind. 

 

Στο γραφείο είχα ΟΤΕ μέχρι που ήρθε στην περιοχή μου η HOL και κατάλαβα ποσο μλκ με έπιανε ο ΟΤΕ τόσα χρόνια.

 

Επειδή δε, έχω κινητό στην vodafone έχω συνδυαστική προσφορά Vod-Hol πολύ χαμηλή.

 

Γενικά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από Vod-Hol , και από υπηρεσίες και από εξυπηρέτηση πελατών.

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι  COS-OTE - ΟΤΕ ΤV

κινητό - γραφείο  - σπίτι

 

βασικά μόνο η cosmote  είχε  σήμα στο εργοτάξιο που δουλευα  κοντά 8 χρ αφού κάποια στιγμή και ιδιοκτήτης πήγε cosmote

 

με τις εκπτωσεις που έχω και το ψάχνω ανά 1 χρ είμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Απλα να επισημάνω ότι η κάλυψη από περιοχή σε περιοχή διαφέρει ανάλογα την εταιρεία.

Μια φορά θυμάμαι μετράγαμε αγροτεμάχιο και μετά τα μισά το gps τα τέντωσε , καθώς χάθηκε το σήμα της cosmote !! Αλλού τυχαίνει να μην πιάνω με vodafon. 

Μέσα στις μεγάλες πόλεις νομίζω ότι όλοι έχουν καλό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Δεν ήθελα να ανοίξω νέο θέμα, μιας & υπάρχει το παρόν σχετικό:

Τα έχω πάρει με τη Wind. 4 χρόνια μέχρι τον περασμένο Νοέμβρη, κανένα πρόβλημα γενικά. Νέα ανανέωση συμβολαίου τον Νοέμβριο με τελική τιμή (συμπ. τελών, ΦΠΑ) 45€ - ερωτήθηκε & επαληθεύτηκε. Τον προηγούμενο μήνα, έρχεται λογαριασμός 60€. Δε με εξυπηρετούν τηλεφωνικώς, δε βρίσκουν τη νέα προσφορά που αποδέχτηκα μου λένε (ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΤΗ ΖΗΤΑΤΕ ΣΕ ΕΝΑ email, ΠΑΝΤΑ), πάω 3 φορές στο κατάστημα. Μου απαντούν έχει γίνει λάθος, η τιμή είναι αυτή που είχαμε πει αρχικά - 45€. Βγαίνει πιστωτικό 15€ που δεν το έχω δει ακόμα. Τώρα μου ξαναέρχεται νέος λογαριασμός 58€. Πάω στο κατάστημα, πάλι τα ίδια μου λένε, επιπλέον μου λένε πως το αρχικό πιστωτικό των 15€ θα πιστωθεί στον επόμενο από τώρα λογαριασμό (Φλεβάρη), εντωμεταξύ αν ισχύει το ίδιο, εκκρεμεί ακόμα ένα πιστωτικό.

Αναμένω ακόμα & αποδέχομαι αυτή την μπαχαλοκατάσταση ή πάω άμεσα για προσφορά σε Cosmote / Vodafone; Έχει τύχει σε κάποιον παρόμοια κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.