Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Επιλογή διπλόσυχνου Gps


Aprilia

Recommended Posts

Ε πες και καμμια μαρκα, μυστικό το κρατάς;

 

:mrgreen:

 

Υ.Γ. οπως είχαμε κανει και παλαιότερα, αν θελει καποιος συνάδελφος που χει φρέσκιες τιμές, ας τις αναγράψει εδώ...Ας βάλει κι ένα "περίπου" αν θεωρεί οτι ο εμπορος του χει κανει κατι καλύτερο και δε θελει να το γράψει δημόσια.

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 711
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για το south G1 που δουλεύω σε base/rover μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικά τίμιο για τα λεφτά του. 

2-3 πτώσεις καλές που έφαγε δεν κατάλαβε τίποτα εκτός από κάτι γρατζουνιές.

Φιξάρει πολύ εύκολα αλλά μιλάμε για ζεύγος που δουλεύουν έτσι και αλλιώς όλα τα κανάλια.

Ένα θεματάκι που έχω είναι ότι κάποιες φορές έχω σταθερό σφάλμα 3cmm υψομετρικά αλλά ακόμη το ψάχνω για να δω τι φταίει

 

Για το S660 δεν έχω καμια εμπειρία.

Για τι εργασίες το χρειάζεσαι;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Για απλές μετρήσεις. Αποτυπώσεις κυρίως και εξάρτηση ΕΓΣΑ για τοπογραφικά αυθαιρέτων σε μικρά οικόπεδα.

 

Το έχουν προσφορά το S660P σε αρκετά καλή τιμή. Το G1 είναι λίγο ακριβότερο. Θα με ενδιέφερε πιο πολύ να μάθω τη συμπεριφορά του σε δύσκολα σημεία (γωνίες κτιρίων κτλ), έστω του G1 αν δεν έχει κάποιος άλλος το S660P, αφού αυτό είναι ό,τι πιο κοντινό υπάρχει στο συγκεκριμένο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

σε χαμηλά κτήρια φιξάρει κανονικά στις γωνίες (galaxy G1), παρόλα αυτά σε καμια περίπτωση δεν μπορείς να εμπιστευτείς μέτρηση απο rtk για κτίριο 

Link to comment
Share on other sites

Για το south G1 που δουλεύω σε base/rover μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικά τίμιο για τα λεφτά του. 

2-3 πτώσεις καλές που έφαγε δεν κατάλαβε τίποτα εκτός από κάτι γρατζουνιές.

Φιξάρει πολύ εύκολα αλλά μιλάμε για ζεύγος που δουλεύουν έτσι και αλλιώς όλα τα κανάλια.

Ένα θεματάκι που έχω είναι ότι κάποιες φορές έχω σταθερό σφάλμα 3cmm υψομετρικά αλλά ακόμη το ψάχνω για να δω τι φταίει

 

 

3εκ έχεις σφάλμα ώς base/rover ή σε rtk ?

 

Για απλές μετρήσεις. Αποτυπώσεις κυρίως και εξάρτηση ΕΓΣΑ για τοπογραφικά αυθαιρέτων σε μικρά οικόπεδα.

 

Το έχουν προσφορά το S660P σε αρκετά καλή τιμή. Το G1 είναι λίγο ακριβότερο. Θα με ενδιέφερε πιο πολύ να μάθω τη συμπεριφορά του σε δύσκολα σημεία (γωνίες κτιρίων κτλ), έστω του G1 αν δεν έχει κάποιος άλλος το S660P, αφού αυτό είναι ό,τι πιο κοντινό υπάρχει στο συγκεκριμένο μοντέλο.

 

Πές και τη τιμή αγαπητέ, να γνωρίζουμε πως βαδίζει η αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Είχε στάλει στο e-mail μου προσφορά πριν από 2 περίπου βδομάδες για αυτά τα δύο μοντέλα με διάρκεια προσφοράς 2 μήνες από τότε. Συγκεκριμένα:

 

ROVER SOUTH S660P

ΤΙΜΗ: 3600€ + ΦΠΑ

 

ROVER SOUTH GALAXY G1

ΤΙΜΗ: 4600€ + ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι περιλαμβάνει εκτός από δέκτη-κεραία και Χειριστήριο συστήµατος GPS,S10 - Λογισµικό πεδίου - Σετ στειλεού από ανθρακόνηµα µε αεροστάθµη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.