Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κάρτα πληρωμής ασφαλιστικών εισφορών από την Τράπεζα Αττικής


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η πιστωτική και η καθε πιστωτική ειναι μια λύση ανάγκης σε περιπτωση που δεν υπαρχουν άμεσα τα χρήματα για να προλάβει κανεις καταστάσεις. Θεωρώ οτι όλοι εδω γνωριζουν να κανουν σωστή χρήση της. Προσωπικά την έβγαλα με το σκεπτικό να προλάβω την ημερομηνία καταβολής εισφορών και να μην χάσω το διακανονισμό που εχω μιας και αυτη τη στιγμη δεν εχω τα χρήματα, αλλα θα τα εχω σε 1,5 μηνα περιπου. Δεν θα την φόρτωνα σε καμια περιπτωση γενικα και αόριστα αν ήξερα οτι δεν θα ειχα τα χρήματα

Όσοι εχετε κανει αιτηση καλο ειναι να επισκέπτεστε τι υποκατάστημα γιατι καμια φορά καθυστερούν να ενημερώσουν ενω η κάρτα εχει ηδη βγει. Χτες και εγω και ενας συνάδελφος πήγαμε τυχαία στο υποκατάστημα μπας και ειχε έρθει (που τελικα ήρθε) παρόλο που η ημερομηνία που μου έδινα ηταν απο τις 11 του μηνα και μετα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η καρτα "αποπληρωμης εισφορων ΤΣΜΕΔΕ", δεν μπορει να χρησιμοποιηθεί, γενικα, ως μια απλη πιστωτικη καρτα?

Συνάδελφε καλησπέρα και καλή χρονιά.Στους όρους χρήσης των πιστωτικών καρτών της Attica Bank για εξώφληση εισφορών μηχανικών λέει ρητώς οτι δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για άλλες συναλλαγές(αγορά προιόντων,ανάληψη μετρητών κτλ).Πρόσεξε το γιατί σε αυτό το θέμα η τράπεζα είναι ιδιαίτερα αυστηρή.

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα εισφορών μπορεί να χρησιμοποιηθεί για αγορές κανονικά. Έκανα ήδη μια online αγορά .

 

Στο παράρτημα της σύμβασης αναφέρει:

 

Πιστωτικό όριο 2000 Ευρώ

Ημερήσιο όριο συναλλαγών:

 

Ανάληψη μετρητών 0 Ευρώ

Συναλλαγή σε επιχείρηση 2000 Ευρώ .

 

Οπότε μπορούμε να κάνουμε αγορές κανονικά και με το Νόμο 8-)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.