Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΤΣΜΕΔΕ: Νέα παράταση εισφορών Β' εξαμήνου 2015


OLINAPAL

Recommended Posts

Απο οτι φαίνεται ναι.. Θα περιμενω μεχρι την Παρασκευή αν δεν ακουστεί κατι θα τα δώσω αναγκαστικά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν ξέρει να απαντήσει κάποιος συνάδελφοι.

Τι γίνεται αν οι εισφορές δεν πληρωθούν από τον εργοδότη ο οποίος στην περίπτωση μου είναι το ίδιο το κράτος? Χάνεται πάλι η ρύθμιση? Δηλαδή και απλήρωτος και χωρίς ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Απλήρωτες ειςφορες-χαμένη ρύθμιση. Άσχετα ποιος πληρώνει..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μάλιστα, άντε να βγάλεις άκρη. Απλήρωτος απο το Σεπτέμβριο και με χαμένη ρύθμιση γιατί δεν πληρώνει το κράτος τις εισφορές μου... Και δικαστικά να πάω δεν υπάρχει χρήμα και δε θα βγάλω άκρη, ωραίο κράτος...

Link to comment
Share on other sites

... ελεγα να το βάλω στο νήμα με τα ανέκδοτα, αστεία .... αλλά μάλλον κατ' εμέ ταιριάζει εδώ ...

το άγαλμα του σύγχρονου Ιταλού καλλιτέχνη Maurizio Cattelan ύψους 11 μέτρων με την βάση του ... και το στήσιμό του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα δώσουν άλλη παράταση...δεδομένου όμως ότι αδυνατώ να δώσω όλο το ποσό μέχρι τις 15/02/2016...είτε δώσουν παράταση είτε όχι...από εμένα θα τα πάρουν αργότερα...(ευτυχώς δεν έχω ρύθμιση μέχρι στιγμής και δεν με απασχολεί μήπως τη χάσω)....

Link to comment
Share on other sites

.(ευτυχώς δεν έχω ρύθμιση μέχρι στιγμής και δεν με απασχολεί μήπως τη χάσω)....

OYTE xαμηλοτερη κατηγορια εχεις;

Link to comment
Share on other sites

OYTE xαμηλοτερη κατηγορια εχεις;

Εννοείται ότι είχα υπαχθεί και πλέον είμαι στην πρώτη (άνω πενταετίας)..((ήμουν στην 3η...(με 8 χρόνια ασφάλισης)))....Βέβαια δεν ξέρω αν θα έρθει κάτι αναδρομικά....όπως και όλοι μας δεν ξέρουμε που βαδίζουμε με τους ανεύθυνους που διαχειρίζονται τα χρήματά μας και το μέλλον μας!

Link to comment
Share on other sites

χανεις και την χαμηλοτερη κατηγορια αν δεν πληρωσεις στην ωρα του το εξαμηνο....και νομιζω του ζητουν αναδρομικα οτι λεφτα κερδισες το προηγουμενο εξαμηνο που ειχες υπαχθει στην πρωτη.....

Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι και αλλιώς έχει καταργηθεί αναδρομικά ο νόμος επιλογής κατώτερης κλάσης.

Οπότε κάποια στιγμή θα μας έρθουν αναδρομικά εκτός αν δικαιωθούμε στο ΣτΕ (εδώ γελάμε λίγο).

 

Ήδη λοιπόν έχουμε αναδρομικά 4 ή 5 εξάμηνα από Β'2011 ως και Β'2013 (κάποιοι πληρώσαμε το Β'2011 με τις αυξημένες εισφορές)

και  Α' Β' 2015 με 2 κατηγορίες κάτω.

+ τα τρέχοντα ε.... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.