Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Σχέδιο Κατρούγκαλου Νο3: Εκτός ενιαίου Ταμείου Αγρότες – Επιστήμονες


Engineer

Recommended Posts

μειωση των συνταξεων για τις ηλικιες κατω των 60 χρονων στο μισο και το προβλημα λυθηκε ... προερετικη ασφαλεια για συνταξη .... ειδικα για οσους περνουν ενοικια θα ερθει μετα το ''κρατος'' και θα τους κοβει συνταξη επειδη εχουν αλλα εισοδηματα .... τοτε γιατι να πληρωνω ασφαλεια και να μην αγοραζω ακινητα που θα μηνουν και στα παιδια μου και στα εγγονια μου ;;; αν κανω φυσικα ...η ελλαδα για παρει εμπρος θελει τολμηρες και καινοτομες λυσεις σε ολα ...

 

Για κάτω των 60 εντελώς κόψιμο. Για τα άλλα εισοδήματα κόψιμο σύνταξης εφόσον αυτά υπερβαίνουν ένα όριο.

Link to comment
Share on other sites

Eγω παιδιά είμαι κοντόφθαλμος και δε βλέπω τόσο μακριά.Ξέρω μόνο ότι στις 15/2 πλήρωσα 2.620€ για ένα εξάμηνο. Σιγά μην ο Κατρούγκαλος εφαρμόσει plan B για εμάς και τους λοιπούς επιστήμονες...Μικροπολιτική κάνει όπως όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά του Κατρούγκαλου από τους προηγούμενους είναι ότι πρώτα τον κατηγορήσανε για κάτι (πολύ κοντά αμέσως μετά τις εκλογές) και μετά κάνει ότι κάνει στην κυβέρνηση.

Οι προηγούμενοι λυμαίνονταν για χρόνια και τους κατηγορήσαμε μετά.

 

Θα ήθελα να κάνω σύγκριση και τούτων εδώ με βάση υποσχέσεις τους σε προηγούμενες τετραετίες που θητεύσανε.... όπως κάναμε για όλους τους άλλους....

εντάξυ, όχι να τους δώσουμε 10 τετραετίες και μετά να κρίνουμε, μία φτάνει, έτσι δεν είναι;
Μετά ξεχνάμε - όπως τα χρυσόψαρα.

ΥΓ
Συμφωνώ ότι οι εισφορές μας είναι μεγάλες σε σχέση με το εισόδημα, αλλά τουλάχιστον δεν είμαστε χώρια από τους άλλους κλάδους και δεν είναι φιξ ασχέτως εισοδήματος....

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι αυτή η κυβέρνηση είπε τα μεγαλύτερα ψέματα και κορόιδεψε τον κόσμο....Οφειλε να παραιτηθεί αλλά δεν το έκανε, προτίμησε την καρέκλα. Μας έφερε στο αδιέξοδο με τα ψέματα και πάει από το κακό στο χειρότερο. Ποτέ η χώρα δεν είχε τέτοιον αναβρασμό στο παρελθόν. Είναι δικτάτορες, ξαναψηφίστε τους αμα σας βαστάει. Ισλαμοποίηση και φτωχοποίηση αυτό είναι το σχέδιο

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.