Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ρύθμιση ΤΣΜΕΔΕ


romeos

Recommended Posts

Χρωστάω στο τσμεδε 2600 ευρώ. Μπορώ να κάνω κάποια ρύθμιση ?

Αν ναι γνωρίζετε τι μπορώ να κάνω? πχ να δώσω το 50% και το υπόλοιπο με δόσεις ?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ηδη thread για ρυθμισεις, καποιος συντονιστης θα μεταφερει αυτα που γραφουμε πιστευω...

οταν λες χρωστας, εννοεις οτι το ποσο ειναι ληξιπροθεσμο, ετσι? 

μπορεις να τα δωσεις ολα μπροστα, μπορεις να τα βαλεις 12 δοσεις... αν εισαι επαρχια παρε τηλ το τοπικο σου τσμεδε (και αθηνα εισαι παρε τηλ ενα περιφερειακο τμημα τσμεδε αφου αθηνα δεν σηκωνουν τηλεφωνα) για να μαθεις τι διαδικασια εχει...

Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

χρωστώ αρκετά. (από το Β 2013 και μετά). Τίς 100 δόσεις με το που μπήκα βγηκα διότι δεν μπόρεσα να πληρώσω τρέχον. Τι μπορώ να κάνω το λιγότερο οικονομικά επιβαρές?

Τι προυποθέσεις απαιτούνται?

μέχρι ποιά οφειλή θα μου ρυθμίσουν (Α 2016????)

Κατάσχουν λογαριασμούς λόγω οφειλών στο Τσμέδε και που μπορώ να μάθω αν βάλω κάτι λεφτά αν θα μου τα πάρουν?

κατάσχουν ή δεσμεύουν?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να ξαναμπεις στις 100 δόσεις παρά μόνο να κανείς την πάγια ρύθμιση με τις 12 δόσεις... Συν ότι θα πρέπει να πληρώσεις μέχρι τέλους Σεπτέμβρη το β16 αλλιώς χάνεις το διακανονισμό πάλι..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το α συγνώμη αυτό που έχει πάρει παράταση.. Δηλαδή δεν μπορείς να το βάλεις στο διακανονισμό μιας και δεν είναι ληξιπρόθεσμο (το τελευταίο καλύτερα ρωτά το στο ταμείο)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εγώ ετσι πιστεύω. Οπότε πρέπει και το Α (παρόλο που έχει περάσει αλλά αφού δεν έχει λήξει) και την δόση , και σε λίγο καιρο το Β......ΑΔΥΝΑΤΟ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

και εγώ ετσι πιστεύω. Οπότε πρέπει και το Α (παρόλο που έχει περάσει αλλά αφού δεν έχει λήξει) και την δόση , και σε λίγο καιρο το Β......ΑΔΥΝΑΤΟ

Κοιταξε την επανενταξη στις 100 δόσεις για ληξιπρόθεσμα χρέη στον ΟΑΕΕ που έδωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.