Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Καταβολή ενίσχυσης στους δικαιούχους του προγράμματος για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


Engineer

Recommended Posts

Δεν προχωράει δλδ to taxis αν δεν δώσεις Α.Π.? Εμένα άλλα μου είπαν

Προχωράει αλλά πλέον όλοι οι λογιστές το ζητάνε και χωρίς αυτό δεν προχωράνε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως καθόλου δε με χαλάσε (αν τα πάρουμε τελικά) που θα πάρουμε τα 400€ ούτε που έγινε υποχρεωτική η αναγραφή των κωδικών του ΠΕΑ στο taxis και έχω ένα καλό extra εισόδημα.

Ας μην κλαιγόμαστε συνέχεια. Να μπορούμε να διακρίνουμε τα θετικά.

 

Τα οποία θα στα πάρει όλα το κράτος από την αύξηση του ΦΠΑ σε 24%, αυξήσεις φόρων σε καύσιμα, ΦΠΑ ΔΕΗ ΕΥΔΑΠ κτλ.

 

Θετικά υπάρχουν μόνο αν το συγκρινόμενο καθαρό εισόδημα σε σχέση με το περσινό μετά την αφαίρεση φόρων και εισφορών, είναι υψηλότερο.

  • Upvote 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ενώ αν δεν πάρουμε τα 400€ και δεν κάνουμε ΠΕΑ θα μειωθεί ο ΦΠΑ κ οι φόροι? Εγώ είπα ότι τα συγκεκριμένα είναι προς όφελος μας. Δεν μίλησα γενικά.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το είπα για πρωταπριλιάτικο σε 2-3 και με πίστεψαν. Τώρα μου το λένε αυτοί για αλήθεια. Για δες κάτι πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Ενώ αν δεν πάρουμε τα 400€ και δεν κάνουμε ΠΕΑ θα μειωθεί ο ΦΠΑ κ οι φόροι? Εγώ είπα ότι τα συγκεκριμένα είναι προς όφελος μας. Δεν μίλησα γενικά.

Τα οποια πρεπει να επιστρέψεις αν δεν δοθεί παράταση τον Ιούνιο με τους προσωρινους.. Όχι ευχαριστώ δεν τα θελω γιατι δεν σκοπεύω να μπω σε διαδικασία εξετάσεων και νέων παραβολων.. Δεν εχω τον χρόνο και την διάθεση πλέον

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.