Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ζητούν από τους βουλευτές να αναλογιστούν τις ευθύνες τους ενόψει της ψήφισης του νομοσχεδίου


george68

Recommended Posts

O Τσίπρας ευθύνεται για αυτό που συμβαίνει σε αυτήν τη χώρα ? Έχεις μεγάλη αντίληψη της πραγματικότητας. Άλλο ότι έταζε ότι θα τα αλλάξει όλα και άλλο ότι ευθύνεται αυτός.

  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 45
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορόιδεψε το κόσμο και τα έκανε χειρότερα...Τι δεν φτάνει? Α, και ψέκασε αρκετούς τόσο που τον πιστεύουν ακόμη... :shock:  :shock:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγήκε ο Τσίπρας ο λαός ήθελε κάτι αντιμνημονιακό. Το πάλεψε και έπεσε σε τοίχος και σταμάτησε. Δεν έχει σημασία τι πιστεύω. Πλέον το μνημόνιο είναι μονόδρομος. Αριστερά, δεξιά, δεν υπάρχει διαφορά. Όλα για το χρήμα γίνεται. 

 

Εσύ πάλι ψήφιζε την Χ.Α. σου και άσε το τι κάνω εγώ. Έχω αλλάξει εκατό κόμματα από το 2009 και εκατό απόψεις. Χρυσάυγουλο πάντως δεν κατάντησα.

  • Upvote 2
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

φταιει ο τσιπρας και ολοι τους μαζι γιατι στα συντρίμμια της ελλαδας αυτοι ηθελαν εξουσια και πολιτικη καριερα ... ενω αν απο το 2010 ειχαν κανει οικουμενική κυβέρνηση και εφάρμοζαν το μνημόνιο 1 , εκανα περικοπές σε μισθούς και συντάξεις και εφερναν τις ρημαδο επενδύσεις τωρα θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα , ... αλλα ειχες την καθε αντιπολιτευση να λεει παντα οχι και οταν γινοταν κυβερνηση παντα ναι...

  • Upvote 8
Link to comment
Share on other sites

Ο Φθιώτιδας Χ. Σταϊκούρας που μου κάθεται στο λαιμό λόγω κοινής καταγωγής που είναι;;;;;;

Ανακριβής & μη έγκυρη η λίστα. Να μη σωθεί ΚΑΝΕΝΑΣ τους, όλοι στη φόρα, όλοι να επονομαστούν & να διαγραφούν, για προγενέστερα, σύγχρονα και μελλοντικά μνημόνια & πράξεις τους.

 

 

Διεύθυνση Γραφείου: Αθήνα, Βησαρίωνος 4, Τηλ: 210 3611344-5, FAX: 210 3611342, - Λαμία, Ορλάνδου & Ταϋγέτου, Τηλ.: 22310-34250 & 22310-30200, FAX: 22310- 30250

μην κάνεις έτσι, μου διέφυγε σόρρυ

δεν υπήρχε πρόθεση να αποκρύψω κάτι

το συμπλήρωσα

και θα συμπληρώσω οτιδήποτε υποδειχθεί

σαν βάση ξεκίνησα από τα δεδομένα της βουλής και συμπλήρωσα ότι στοιχεία δεν είχε εκεί

Link to comment
Share on other sites

φταιει ο τσιπρας και ολοι τους μαζι γιατι στα συντρίμμια της ελλαδας αυτοι ηθελαν εξουσια και πολιτικη καριερα ... ενω αν απο το 2010 ειχαν κανει οικουμενική κυβέρνηση και εφάρμοζαν το μνημόνιο 1 , εκανα περικοπές σε μισθούς και συντάξεις και εφερναν τις ρημαδο επενδύσεις τωρα θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα , ... αλλα ειχες την καθε αντιπολιτευση να λεει παντα οχι και οταν γινοταν κυβερνηση παντα ναι...

 

Το πρόβλημα είναι φαύλος κύκλος. Δεν το καταλαβαίνετε ? Τι νόημα έχει η οικουμενική ? Αφού το μνημόνιο ψηφίζεται έτσι και αλλιώς κάθε φορά. Η εφαρμογή του είναι το πρόβλημα. Και αν έχεις πρωθυπουργό τον Παπαδήμο π.χ.....που είναι τεχνοκράτης, πως θα εφαρμόσεις μνημόνιο στην ελληνική κοινωνία με τους συνδικαλιστές και τον κάθε Ελληνάρα που θέλει να αλλάξουν όλα αλλά όχι ο ίδιος ?

 

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί δεν βγαίνει ένας να μιλήσει ανοιχτά και να πει τα μεγέθη να τα μάθει ο κόσμος. Ο κόσμος δεν έχει ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Ο λαός δεν ήθελε τίποτε αντιμνημονιακό, ο Τσίπρας με τον ακροδεξιό Καμένο πήραν  το 40% επί του 50% συμμετοχής με αισχρά ψέμματα και εν γνώση  τους ότι θα οδηγήσουν τη χώρα σε τοίχο.

Το 20% της συμμορίας αριστερών και λαϊκοδεξιών που λυμαίνεται τη χώρα δεν έχει σχέση ούτε εκφράζει το λαό.

 

Αντιμνημονιακοί ήταν μόνο οι χρυσαυγήτες και οι αριστεροί της Π. Συντάγματος και όσοι αφελείς πίστεψαν τα ψέμματά τους. Αλήθεια που είναι σήμερα οι αγανακτισμένοι?

 

Αλλά όταν ψηφίζουν οι Συριζανέλ Σ/Κ και με ΠΝΠ είναι δημοκρατία, όταν ψηφίζει Σ/Κ ο Σαμαροβενιζέλος και με ΠΝΠ είναι φασισμός... Εξ` ου και ο όρος Φασιστερά σύντροφοι...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι φαύλος κύκλος. Δεν το καταλαβαίνετε ? Τι νόημα έχει η οικουμενική ? Αφού το μνημόνιο ψηφίζεται έτσι και αλλιώς κάθε φορά. Η εφαρμογή του είναι το πρόβλημα. Και αν έχεις πρωθυπουργό τον Παπαδήμο π.χ.....που είναι τεχνοκράτης, πως θα εφαρμόσεις μνημόνιο στην ελληνική κοινωνία με τους συνδικαλιστές και τον κάθε Ελληνάρα που θέλει να αλλάξουν όλα αλλά όχι ο ίδιος ?

 

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί δεν βγαίνει ένας να μιλήσει ανοιχτά και να πει τα μεγέθη να τα μάθει ο κόσμος. Ο κόσμος δεν έχει ιδέα.

μιλανε φιλε μου .. ο μανος ο γιαννιτσης ο παπαδοπουλος ακομα και ο τζημερος ... λενε αληθειες αλλα ολοι τους γυρνανε την πλατη ... τους αρεση το χαιδεμα και η κοροιδια ... με οικομενικη και με τον τσιπρα τον σαμαρα τον ψεκαμμενο να μην σχιζουν τα μνημονια ισως το 10 να γινοτανε κατι ... ακομα και τωρα μπορει αν και τα μιζοκαναλα παψουν να παιζουν τον ρολο του αυλικου και ακουστει και απο αλλους η αληθεια ... ο κοσμος πλεον δεν εχει να χασει κατι οποτε μπορει και να γυρισει η κατασταση... εννοω με τοσο χαμηλους μισθους με τοσους επιστημονες ανεργους γιατι να μην ερθουν επινδητες αν τους αφησουν ;; γιατι αντι να προσλαβεις 200 καθαριστριες προσλαβεις 200 πληροφορικαριους βαζεις οριστικο τελος στην γραφειοκρατεια και φτιαχνεις το ποιο συχρονο κρατος ... αρκει και η χαρουλα φυσικα να κανει συναυλια υπερ της πληροφορικης ...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

μην κάνεις έτσι, μου διέφυγε σόρρυ

δεν υπήρχε πρόθεση να αποκρύψω κάτι

το συμπλήρωσα

και θα συμπληρώσω οτιδήποτε υποδειχθεί

σαν βάση ξεκίνησα από τα δεδομένα της βουλής και συμπλήρωσα ότι στοιχεία δεν είχε εκεί

@imhotep συγνώμη συνάδελφε, δεν κατάλαβα πως η λίστα ήταν δική σου, αλλιώς θα ήμουν πολύ πιο ήπιος.

Νόμιζα πως κυκλοφορούσε στο διαδίκτυο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.