Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια σε υφιστάμενο αρτοποιείο


Recommended Posts

Κοιτα τα δυο συνημμενα (περιεργο που το θυμηθηκα)

 

Πράγματι εφοσον εχει ΠΠΔ, αρμοδια γενικα για τα περιβαλλοντικα είναι η Δ/νση Αναπτυξης. Αλλα αυτο που θες νομιζω ότι είναι κατι διαφορετικό.

Η εγκυκλιος (συνημμενη) βγηκε 07-07-2014 μετα απο τη σχετικη νομοθεσία με τα ΠΠΔ και εξακολουθει και λεει για Δ/νση Περιβαλλοντος. 

Νομιζω οτι είναι ξεκαθαρο οτι εκει πρεπει να πας (μαζί με την εγκυκλιο)

 

Τελικα η Δ/νση αναπτυξης το ηξερε.

επιτρεπόμενα καύσιμα.pdf

επιτρεπόμενα καυσιμα οδηγίες.pdf

Edited by ggeorge
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

τα παραπάνω μου τα έδειξε και το τμήμα βιομηχανίας..με πήρε όμως το τμήμα περιβάλλοντος και μου είπε οτι αν έχει ΠΠΔ τα επιπλέον θα μας τα ζητήσει το τμήμα Βιομηχανίας..αυτοί είναι εμπλεκόμενοι όταν το αρτοποιείο δεν έχει ΠΠΔ...Σε αυτη την τεχνικ΄λη έκθεση τι γράφουμε;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανει δυστυχως οποτε δε γνωρίζω

Φανταζομαι μια μικρογραφία Β4 με περισσοτερη βαση στο πελλετ (καυσαερια, φιλτρα κλπ).

Δυστυχως δε μπορω να βοηθησω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα, να ρωτησω κατι, γιατι δεν βγαζω ακρη με το υγειονομικο της περιοχης μου...για τα αρτοποιεια ειναι υποχρεωτικα να γινει haccp; μια μου λενε να κανω μια τεχνικη περιγραφη με διαγραμμα ροης+κρισιμων σημειων και τωρα μου ζητησαν υποχρεωτικα haccp....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.